Lietuvoje vyko dvidešimt penktasis tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra 2020“. Šiandieninės technologijos leido jame susitikti virš 38 700 Lietuvos mokinių ir darželinukų. Konkurse nuotoliniu formatu dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai.

Mūsų penktokai, paraginti lietuvių kalbos mokytojos Neringos Mudėnienės ir anglų kalbos mokytojos Jurgitos Raketienės, aktyviai įsitraukė į ,,Mokslo – Lab’’ organizuojamas veiklas. Kovo mėnesį Liepa Gruzdytė, Nojus Grigonis, Merkurij Rybakov, Erikas Romankevičius, Jokūbas Cicėnas, Ričardas Česokas ir Jokūbas Umbrasas atliko lietuvių kalbos, anglų kalbos ir matematikos pradinio turo užduotis.

Visi gimnazijos mokiniai, nepaisydami sudėtingų karantino sąlygų, stengiasi kuo efektyviau mokytis, bet kai kurie iš jų sugeba puikiai suderinti mokslą ir laisvalaikį.

Visi suprantame, kaip svarbu skatinti dalyvauti įvairiose ugdymo veiklose kiekvieną vaiką, net ir dažnai abejojantį ar netikintį savo jėgomis.

Smagios žinios jauniesiems vertėjams, kurie dalyvavo 2020 metų projekte „Tavo žvilgsnis“. Šiame konkurse gali dalyvauti 4-12 klasių moksleiviai, pasirinkę vieną iš šešių tekstų. Konkurso dalyviai verčia jį pasirinktinai iš anglų, rusų arba vokiečių kalbų į lietuvių kalbą.

Tęsdama Nacionalinio egzaminų centro prieš kelis metus pradėtą tradiciją, Nacionalinė švietimo agentūra organizavo Nacionalinį kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkursą. Šis konkursas yra Nacionalinio egzaminų centro anksčiau organizuotų nacionalinių matematinio ir gamtamokslio raštingumo (8–10 kl.) bei loginio mąstymo ir problemų sprendimo (3, 4 kl.) konkursų tęsinys.

Kovo mėnesio pradžioje grupė ketvirtos klasės mokinių dalyvavo respublikiniame pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų konkurse „Širdelėje laisva Lietuva“.

Dar gerokai prieš karantiną, siekdami prasmingai paminėti Kovo 11-osios trisdešimtmetį, gimnazistai: Monika Žemaitytė, Skaistė Meškelaitė, Elzė Trubilaitė ir Linas Martinkėnas, dalyvavo nacionaliniame kūrybiniame konkurse ,,Mano Lietuva 2050“, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jubiliejui.

Vasario 28 d. Utenos Dauniškio gimnazijoje vyko Ekonomikos olimpiados regioninis turas. Jame dalyvavo 11-12 klasių mokiniai iš Utenos, Anykščių, Molėtų ir Ignalinos rajonų bei Visagino miesto. Ignalinos rajonui atstovavo keturi mūsų gimnazijos trečiokai: Ostinas Ivanovas, Mykolas Rimšelis, Gabija Rokytė ir Justina Vilūnaitė.

Vasario 26 dieną mūsų gimnazijos 5-6 klasių mokiniai dalyvavo rajono mokyklų mokinių estafečių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybose, kuriose užėmė antrą vietą.