Mielagėnų skyrius

PAGRINDINIAI FAKTAI

Mokykla Mielagėnuose nuolat veikia nuo 1895 m. Nuo 1983 m. iki 1915 m. tai buvo pradinė mokykla, kurioje buvo dėstoma rusų kalba. Pirmojo pasaulinio karo metais mokykla kurį laiką nedirbo, nes mokyklos pastate buvo įsikūrę vokiečių kareiviai. Po pirmojo pasaulinio karo neilgai buvo mokoma lietuviškai - nuo 1921 m. iki 1939 m. rudens, tai buvo pradinė lenkų dėstomąją kalba mokykla. Po to trumpai buvo dėstoma baltarusiškai, o nuo 1941 m. - lietuviškai. 1944 m. mokykla tampa progimnazija. 1948 m. įsteigta vidurinė mokykla. 1951 m. mokyklą baigė pirmoji abiturientų laida.

Iš viso išleista 51 abiturientų laida, daugiau kaip 1100 moksleivių gavo Brandos atestatus. Tarp buvusių mokyklos abiturientų yra gydytojų, inžinierių, mokytojų, teisininkų ir kitų sričių specialistų. Iš jų galima paminėti kompozitorių Valentiną Bagdoną, dailininką grafiką Joną Buroką, aktorę Milę Šablauskaitę, teisininką Benediktą Stakauską, inžinierių energetiką Bronių Cicėną, žurnalistą Daną Kaukėną ir kt.

1983 m. pastačius mūrinį priestatą, mokykla išsiplėtė, išgražėjo. Pastatyta ant aukšto kalno, apsupta sodo ir lauko žalumos, ji atveria savo jaukią erdvę ne tik mokiniui, bet ir praeiviui. Nuo 2001-2002 m. m. pradžios Mielagėnų vidurinė mokykla pertvarkyta į pagrindinę.

Nuo 2003 m. rugsėjo 1 d. mokyklai buvo priskirti Bernotų ir Rubelninkų skyriai.

2008 m. rugsėjį į Rubelninkų skyrių vaikai nesusirinko.

2009-04-23 priimtas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos sprendimas Nr. 484 dėl mokyklos reorganizavimo, pagal kurį nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. Mielagėnų pagrindinė mokykla ir Bernotų skyrius tapo Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos skyriais. Nuo 2010 m. rugsėjo 1 d. Bernotų skyriuje, nesusirinkus pakankamam mokinių skaičiui, nebevykdomas pradinis ugdymas – skyrius uždarytas, o Mielagėnų skyriuje dėl mažo mokinių skaičiaus nebevykdoma pagrindinio ugdymo programa (liko tik pradinės klasės ir mišri ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupė).

2017-09-01 duomenimis, skyriuje mokosi 8 2/3/4 klasių mokiniai. 4 vaikai ugdomi pagal priešmokyklinio, 10 – pagal ikimokyklinio ugdymo programą.

Naujienos

Rugsėjo pirmosios šventė

 

Sukrausiu tau

į vaikišką širdelę

Dorumą, šypseną

ir meilę begalinę.

Pasidalinęs(us) su visais

nors po saujelę,

Pajausi dėkingumą,

gėrį, šilumą krūtinėj.

 

Linkiu, kad šiais mokslo metais aplankytum dar nežinomas salas, pabuvotum stebuklingose Matematikos šalies pilyse, kad Kūrybos paukštė nuneštų toli toli į pasakų karalystes, kad su draugais pastatytum didelį miestą, o gatves pavadintum Gerumo, Mandagumo, Sąžiningumo, Rūpestingumo, Darbštumo vardais.

Informaciją rengė Rožė Bielinienė, pradinių klasių vyr, mokytoja

Konkursas „Mano mokykla“

     Kovo mėnesį Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija organizavo piešinių konkursą, skirtą progimnazijos 70-ies metų jubiliejui paminėti.

     Konkurso tikslas ugdyti vaikų individualumą, skatinti jų saviraišką ir kūrybiškumą, ugdyti vaikų ir jaunimo gebėjimus kurti ir puoselėti mokyklos aplinkos grožį, meninės išraiškos priemonėmis atskleisti mokytojo ir mokinio darną, skatinti stebėti artimiausią aplinką, pažinti save ir keistis, integruoti turimas žinias ir mokėjimus į kūrybinę veiklą.

     Jame dalyvavo penkios mūsų skyriaus mokinės. Sėkmė aplankė Laurą Janutėnaitę. Ji apdovanota diplomu už originaliai pritaikytą techniką.

 

Konkursas „Lietuvos architektūros perlai“

     Menų studija „Linksmos spalvos“, bendradarbiaujant kartu su Vilniaus MSCB vaikų biblioteka ,,Saulutė”, organizavo ketvirtąjį Respublikinį vaikų ir moksleivių piešinių konkursą „Lietuvos architektūros perlai“.

     Konkurso tikslas skatinti vaikus ir jaunimą daugiau domėtis mūsų krašto architektūros palikimu, praeities tradicijomis. Plačiau pasidomėti Lietuvoje esančiais architektūros stiliais, daugiau sužinoti apie juos, išmokti juos pažinti. Lavinti vaikų ir moksleivių meninius gebėjimus, plėsti akiratį, papildyti moksleivių Lietuvos istorijos, meno istorijos ir Lietuvos architektūros istorijos žinių bagažą, skatinti kūrybiškai pažvelgti į jų gyvenamosiose vietovėse esančius architektūros objektus bei pasidomėti jais ir jų atsiradimo istorijomis. Supažindinti moksleivius su išskirtiniais Lietuvos architektūros objektais, jų atsiradimo istorijomis, architektūros stilių skirtumais. Suteikti vaikams ir jaunimui dar vieną progą išreikšti savo įspūdžius piešiant, kuriant koliažus, aplikacijas ar kita.

     Jame dalyvavo dvi mūsų skyriaus mokinės. Sėkmė aplankė Rugilę Mačėnaitę. Ji apdovanota diplomu už kūrybiškumą.

Informaciją rengė Rožė Bielinienė, pradinių klasių vyr. mokytoja

 

Vaikų Velykėlės

     Po atostogų mokiniai džiaugsmingai skubėjo į mokyklą nešini margučiais. Prisiminėme ir atgaivinome senuosius Velykų papročius ir tradicijas: marginome margučius, juos ridenome, daužėme, žaidėme ir dainavome bei supėmės sūpuoklėmis.

Informaciją rengė Rožė Bielinienė, pradinių klasių vyr. mokytoja

 

Gabrielė Čepulytė – „Tramtatulio“ laureatė 

     Kovo 9 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre skambėjo „Tramtatulis“ – kas dvejus metus organizuojamas respublikinis vaikų ir mokinių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas. Jo tikslas – skatinti mokinius domėtis savo krašto tradicine kultūra, ugdyti jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus. Komisijos sprendimu iš keturių amžiaus grupių išrinkti patys geriausi liaudies kūrybos atlikėjai, kurie kovo 26 dieną rajonui atstovaus regioniniame ture Molėtuose. Iš viso apdovanota  dešimt laureatų. Tarp jų ir Mielagėnų skyriaus 2 klasės mokinė Gabrielė Čepulytė. Ją konkursui paruošė pradinių klasių vyr. mokytoja Rožė Bielinienė. Sveikiname!

 

Baltasis badas

      Visa, kas gyva reikia saugoti, nes ne visi gali pasirūpinti savimi. Gėlė gali nuvysti, gyvūnėlis, paukštelis – nugaišti. Juos turime globoti, prižiūrėti.

      Akcijos metu susipažinome su sunkumais, kuriuos tenka iškęsti paukšteliams ir žvėreliams žiemą. Skaitėme jų laišką bei kreipimąsi į vaikučius. Rašėme jiems atsakymą, darėme lesyklėles ir pakabinome jas ant medžių, skaitėme įvairius tekstus, eilėraščius apie paukštelių bei žvėrelių skundus. Su lauktuvėmis išskubėjome į lauką. Į lesyklėlę bėrėme grūdų, duonos trupinėlių, sėklų. Sugrįžę į klasę stebėjome lesančius paukštelius, grožėjomės jais.

     Neužmiršome ir žvėrelių. Su vaišėmis patraukėme į mišką. Stebėjome aplinką, įsiklausėme į tylą, grožėjomės gamtos vaizdais. Žvėreliams palikome daržovių, duonos riekelių, šieno. Pakiliai nusiteikę sugrįžome į mokyklą.

   Informaciją rengė Rožė Bielinienė, pradinių klasių vyr. mokytoja

 

Atmintis gyva

      Laisvės gynėjų dieną paminėjome kartu su miestelio bendruomene. Languose ir prie paminklų miestelio skveruose uždegėme atminimo žvakutes. Bibliotekoje žiūrėjome filmą „Nežinomi didvyriai“, dainavome patriotines dainas, kurios vienijo tautą 1991 – ųjų sausį.

   Informaciją rengė Rožė Bielinienė, pradinių klasių vyr. mokytoja

 

Respublikiniame konkurse – II vieta

     Nuo 2016 m. gruodžio 12 d. iki 2017 m. sausio 9 d. Vilniaus „Aušros“ mokykla-darželis organizavo respublikinį 1-4 klasių mokinių aplikacijos konkursą „Kalėdų belaukiant“. Konkurse dalyvavo gimnazijos Mielagėnų skyriaus pradinukai. Po ilgų diskusijų bendru vertinimo komisijos narių nutarimu buvo išrinkti aplikacijos konkurso „Kalėdų belaukiant“ nugalėtojai. 3 klasių grupėje nugalėtoja tapo Mielagėnų skyriaus trečiokė Aistė Apyvalaitė, jos aplikacija užėmė II vietą. Mergaitę konkursui paruošė pradinių klasių vyresnioji mokytoja Rožė Bielinienė. Sveikiname!

 

Kalėdinė žvaigždelė

Visą naktį ji spindės,

Kad ir žmonės ir vaikeliai,

Susirastų naują kelią,

Kad gražiai visi sutiktų,

Nesibartų, nesipyktų,

Kad širdelė kiekviena

Būtų džiaugsmo kupina.

 

     Tokiais žodžiais prasidėjo šventė „Kalėdinė žvaigždelė“. Gerosios miško fėjos ir linksmieji zuikučiai mieliems tėveliams, seneliams, svečiams padovanojo nuotaikingą kalėdinį koncertą. O Kalėdų senelis visus pradžiugino dovanomis.

Informaciją rengė Rožė Bielinienė, pradinių klasių vyr. mokytoja

 

Žiemos mozaika

     Ignalinos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus lėlių teatras „Mįsliukas“  gruodžio 9 d. pakvietė visus vaikučius į edukacinę programą „Žiemos mozaika“. Šis renginys vyko Mielagėnų bibliotekoje. Jame mokiniai buvo ne tik klausytojai, bet ir aktyvūs dalyviai. Jie atsakinėjo į įvairius klausimus, sekė pasakas, deklamavo eilėraščius, minė mįsles susijusias su žiema. Renginio pabaigoje visi pasigamino kalėdinę eglutę.

     Ši programa buvo patraukli ir smagi vaikučiams.

Informaciją rengė Rožė Bielinienė, pradinių klasių vyr. mokytoja

 

Gyva Kalėdų prakartėlė Paukščių kaime

     Gruodžio 14 d. vykome į pažintinę ekskursiją į Paukščių kaimą. Šiame  kaime pamatėme gyvą Kalėdų pasaką su lietuviškomis avytėmis, kailiniuotais  triušeliais, vištytėmis, paukščiukais. Tai vieta, kur pamatėme daugiau paukščių nei kada nors esame matę ir išgirdome daugiau jų balsų, nei kada nors esame girdėję. Istorijos apie paukščius didžiausiame Lietuvoje lizde, kiaušinienės kepimas ant laužo, linksmybės su Kalėdų seneliu – tai tik dalis pramogų ir malonumų, kuriuos patyrėme apsilankę Cijonuose. Nuo žiemiškų orų visus sušildė ką tik išvirta kvapni žolelių arbata ir sausainiai.

Informaciją rengė Rožė Bielinienė, pradinių klasių vyr. mokytoja

 

Sėkmė tarptautiniame konkurse

     Nors gimnazijos Mielagėnų skyriaus 1, 2, 3 jungtinėje klasėje mokosi nedaug – tik vienuolika – mokinukų, bet jie yra labai aktyvūs įvairiausių konkursų  dalyviai.  O labiausiai džiugina tai, kad dalyvaudami jie nuolat skina laurus. Štai kad ir visai neseniai vykusiame tarptautiniame 3-4 klasių mokinių piešinių konkurse „Jie – mūsų draugai...!“ trečiokė Laura Janutėnaitė tapo nugalėtoja. Jos piešinys „Pabėriau trupinėlių“ vertinimo komisijos buvo išrinktas geriausiu.

Mokinę konkursui paruošė pradinių klasių vyr. mokytoja Rožė Bielinienė. Sveikiname!

 

Sėkmė respublikiniame konkurse

     Menų studija „Linksmos spalvos“, bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos vaikų biblioteka „Saulutė“, organizavo ketvirtąjį respublikinį vaikų ir moksleivių piešinių konkursą „Apšerkšniję mūsų žiemos“. Jame dalyvavo Mielagėnų skyriaus mokinukai. Geriausiai pasisekė trečiokei Rugilei Mačėnaitei. Ji savo piešinyje „Kalėdų naktį“ pavaizdavo Lietuvos gamtos grožį žiemą. Ir neliko nepastebėta. Komisija Rugilės piešinį įvertino III vieta.

Mergaitę respublikiniam konkursui paruošė pradinių klasių vyr. mokytoja Rožė Bielinienė. Sveikiname!

     

 

 

 

 

 

 

„Būk saugus moksleivi“

     Ignalinos PGT spalio mėnesį organizavo akciją „Būk saugus moksleivi“, kurios tikslas supažindinti mokinius su saugiu elgesiu  buityje ir gamtoje, pamokyti juos, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus. VPGT pareigūnai vaikams rodė mokomuosius priešgaisrinius filmukus, aptarė juos, rengė viktoriną, aprodė turimą ugniagesių techniką, demonstravo įrangą, dalino saugaus elgesio atmintines.

  

Informaciją rengė Rožė Bielinienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja.

 

Sveikos mitybos diena

         Lapkričio 8 – oji – sveikos mitybos diena. Visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriose pasakojama, apie tinkamus mitybos principus.

         Ta proga mūsų skyriuje vyko sveiko maisto šventė, kurios tikslas suteikti mokinimas naudingų žinių apie sveiką ir kultūringą mitybą. Didžiausias dėmesys skirtas vaisių ir daržovių naudai. Šventės pradžioje mokiniai buvo supažindinti su sveiko maisto įtaka žmonių sveikatai, aiškinta, kokios būna pasekmės piktnaudžiaujant saldumynais, gazuotais gėrimais. Vaikai atliko užduotis: pirmokėliai piešė, vyresnieji sprendė kryžiažodžius, vyko diskusijos apie tinkamą ir netinkamą maistą, ruošė patiekalus iš vaisių ir daržovių.. O po to visi galėjo ragauti ir įsitikinti, kad tai ne tik sveika, bet ir skanu.

         Tikiuosi, kad mokiniai per praktinius užsiėmimus pasisėmė naudingų žinių apie sveika mitybą ir artimiausiu metu stengsis pakeisti savo mitybos įpročius, pradės maitintis sveikai.    

   Informaciją rengė Rožė Bielinienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja.

 

         Ramutė Skučaitė - poetė, dramaturgė, vertėja, dainų tekstų autorė, publicistė. Minint poetės 85 – ąsias gimimo metines spalio 28 d. bibliotekoje vyko poezijos ir galvosūkių valandėlė „Žaidžiu lietuvišku žodžiu“.

         Mokiniai susipažino su poetės kūryba, klausėsi skaitomų eilėraščių, patys juos skaitė, deklamavo, piešė, kūrė poezijos posmus. Bibliotekininkė pristatė R. Skučaitės knygų parodą.

         Dėkojame bibliotekos vedėjai, kuri sudarė puikią galimybę prisiliesti prie knygos, poezijos, kaip didžiausios vertybės, nes visa tai telpa R. Skučaitės poezijoje.

Informaciją rengė Rožė Bielinienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja.

 

Rugsėjo pirmosios šventė

     Mokslo metus pradėjo 11 pradinukų ir 11 ikimokyklinukų. Tebus naujieji mokslo metai kupini atradimų, kūrybos, šypsenų. Malonių įspūdžių ir plačių horizontų!

        

   Informaciją rengė Rožė Bielinienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja.

Atnaujinta: 2017-09-19