Aktualijos

     Lapkričio 9 dieną II klasės mokiniai kartu su ugdymo karjerai mokytoja Vitalija Medzevičiene lankėsi Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmuose.

     Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – „Herojai Šiaurėje“, tad mokiniai turėjo galimybę susipažinti su literatūriniais herojais. ,,Superherojų vadovas“, parašytas švedų sutuoktinių Elias ir Agnes Våhlundų, skirtas mažiausiems klausytojams.

Kažkada tu vaikščiojai siaurais takais,

Šiandien netikėtai aš ten praėjau…

Kažkada tu plaukiojai giliais upeliais,

Šiandien netikėtai aš ten panirau…

Kažkada tu klaidžiojai aukštais kalnais,

Šiandien netikėtai aš ten pakilau…

Kažkada ten ilgesį įžiebdavai žvakelėm,

Na, o šiandien aš tą ilgesį įžiebus palikau…

     Vienas iš pamatinių žmogaus gyvenimo tikslų – pažinti save. Egzistuoja daug savęs pažinimo priemonių , kurias sąmoningai arba ne visai patys pasirenkame. Viena iš jų – tai knyga, kuri glaudžiai susijusi su kūryba. Žmogus geriausiai save pažįsta skaitydamas ir kurdamas. Tada nepastebimai tobulėja ir mokosi.

     2017-2018 m.m. dalyvaudama VKIF vertimų ir iliustracijų projekte ,,Tavo žvilgsnis" gavau ne tik dešimtuką, diplomą už labai gerai atliktą vertimą, bet ir laimėjau kelionę į  Slovakijos Aukštuosius Tatrus bei Austrijos sostinę Vieną!

     Artėjant Visų šventųjų, Vėlinių šventėms, žmonės važiuoti ir pėsti skuba aplankyti artimųjų kapus. Kapų kauburėliai sumirga chrizantemų ir viržių žiedais, o naktimis visos kapinės skęsta žvakių šviesoje. Nuo seno tikėta, kad ugnis simbolizuoja dviejų pasaulių – gyvųjų ir mirusiųjų – amžiną ryšį, o deganti ugnis – tai mūsų siekis susitaikyti su tais, kurie išėjo iš šio pasaulio. Žvelgdami į liepsną, mes akimirksnį pamirštame save ir susiliejame su praeitimi, pajuntame šio pasaulio trapumą, daromės geresni. Sušildytos mūsų dvasios ir širdies liepsnele nurimsta ir vėlės, žinodamos, kad jos dar gyvos mumyse.

     Spalio 25 dieną II klasės mokiniai vyko į pažintinį vizitą. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ignalinos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja Jurgita Zenkuvienė supažindino mokinius su policijos komisariato struktūra, policijos veikla bei funkcijomis.

     Dar visai neseniai mūsų gimnazijos pradinukų klases bei koridorių puošė darbelių iš rudens gėrybių paroda. Parodos tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą, originalias meninės saviraiškos formas, bendraujant su šeimos nariais, mokytojomis.

     ,,Atvykstančius svečius į Lietuvą pirmieji pasitinka savo darbo profesionalai – pasieniečiai. Kaip svečius sutiksime, tokį įspūdį apie savo valstybę ir sudarysime“, – taip kalbėjo spalio 12 dieną svečiai iš VSAT prie VRM Ignalinos pasienio rinktinės vyresnioji specialistė Jolanta Vaickuvienė ir Tverečiaus pasienio užkardos specialistas Andrejus Matvejevas. Svarbiausias pasieniečių veiklos tikslas – palaikyti nustatytą valstybės sienos teisinį režimą bei atitikti šalies narystės Europos Sąjungoje reikalaujamą sienų kontrolės lygį.

     Penktadienio rytą mokykloje nuskambėjęs skambutis penktokus pakvietė ne į pirmą pamoką, o į pirmą šiais mokslo metais ekskursiją – kantriai lauktą ir atsakingai planuotą pažintinę-pramoginę išvyką į Vilnių. O suplanuota buvo nemažai, programa intensyvi – vairuotojas vos spėjo vežti mus iš vieno objekto į kitą.