Aktualijos

IV klasės mokiniai stebėjo instaliaciją „Tautiška giesmė“

      Instaliacija skirta Lietuvos valstybės himnui. Šiuo metu šis kūrinys eksponuojamas Naujojo Daugėliškio mokykloje – daugiafunkciame centre. Mus sutikusi mokyklos direktorė Rima Cibulskienė papasakojo, kad šią instaliaciją sukūrė kraštietis Julius Žėkas, kuris pats ją ir pristatė Rugsėjo 1-osios šventės metu. Smagu, kad kūrinys, apkeliavęs daugybę šalių, pasiekė ir mūsų kraštą. Instaliacija  „Tautiška giesmė“  susideda iš žakardiniu audimu išreikštos garso spektograminės analizės juostos, kuri lazerių iliuminacijos ir dinaminės instaliacijos pagalba ,,pjauna‘‘ vaizdą esamuoju momentu, t.y. žiūrovas gali girdėti ir stebėti kokybinius garso pokyčius.

___________________________

Audronė Krikščionaitienė Įrašo autorius:
Audronė Krikščionaitienė
Dailės ir technologijų mokytoja metodininkė
Ankstesni įrašai


Mieli Mokiniai, Mokytojai, Tėveliai,

Rugsėjo 1-oji vėl beldžiasi į mūsų visų duris. Vienus ji kviečia į klases, kitiems – sukelia šviesius mokyklinius prisiminimus...

Sėkmės visiems: mokantis ir mokant. Gerų pasiekimų, žingeidumo, kantrybės. Tegul išsipildo visų patys geriausi lūkesčiai.

Naujus Mokslo metus pradėsime rugsėjo 1 d. 9 val. šv. Mišiomis Vidiškių bažnyčioje, 10 val. šventė tęsis gimnazijos kiemelyje.

Sėkmingų Mokslo Metų!

Direktorė Jūratė Sveikauskienė

Gegužės mėnesį šeštokai du kartus vyko į Vilnių. Pirmoji kelionė – gimnazijos tarybos dovana už klasės ir mokyklos erdvių puošybą Kalėdoms. Traukiniu vykome į daugelį metų vykstančius Gatvės muzikos dienos renginius, taip pat apsilankėme prezidentūroje įkurtame Valstybės pažinimo centre.

Per paskutines tris šių mokslo metų dienas 6-3g klasių mokiniai tapo kelionių agentūros darbuotojais, organizavusiais keliones į keturias Europos sąjungos šalis: Italiją, Jungtinę Karalystę, Prancūziją, Vokietiją.

Sulaukę gegužės dauguma mokinių pradeda gyventi vasaros laukimu. Mokyklose prasideda ekskursijų sezonas. 

Pirmiausia aplankytas Šlyninkos malūnas, kuriame ekskursantai dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias“. Malūno šeimininkė Regina pakvietė į amatų namus, kuriuose mokiniai pamatė daug senovinių buities rakandų ir sužinojo, kam jie buvo naudojami. Šeimininkė įdomiai pasakojo apie tai, kokį kelią nueina rugio grūdas kol tampa kvapiu duonos kepalu.