Aktualijos

Kalėdos ateina tyliai...

     Jau beveik visų miestų ir miestelių aikštėse nušurmuliavo žaliaskarių įžiebimo šventės, nupokšėjo fejerverkai, o parduotuvių vitrinos suraibuliavo sutvisko lempelėmis, girliandomis, šventinių žaislų ir dovanų spalvomis kviesdamos plačiau atverti pinigines Kalėdų vardan! Iš televizorių ekranų skambantys pasauliniai kalėdiniai šlageriai, kasdien drumsdami susikaupimo, apmąstymų ir laukimo ramybę, primena apie artėjančias šventes.

     Gimnazijos bendruomenė irgi gyvena gražiausių švenčių laukimu. O kai kažko lauki, būtinai pasiruoši susitikimui. Šiemet gimnazija laukia dar ir... atplaukiančio piratų laivo, kuris, ieškodamas lobio, karnavalo metu aplankys įvairiausias pasaulio šalis. Todėl gruodžio 14 d. visi, maži ir dideli, puošė gimnazijos langus, kabinetus ir erdves. Gimnazijos mažiausi – pirmokiukai ir antrokai –„apsigyveno“ Afrikoje, netoli jų, karščiu alsuojančioje Madagaskarto saloje, įsikūrė trečiokai ir ketvirtokai, jaukioje penktokų erdvėje Indija pakvipo lotoso žiedais, o šeštokų Japonija, be abejo, vilioja nuostabiųjų sakurų kvapais. Septintokų Egiptas klasės palubėse „supasi“ piramidėmis ir kviečia skaityti... hieroglifus.  Kontrastais – lediniu spindinčiu šalčiu ir šiltais kalėdiniais apdarais – stebina džentelmeniškoji Anglija, o temperamentingoji Ispanija sustingo margaspalviuose pirmokų gimnazistų karpiniuose. Prancūzijos ne tik visas pasaulis, bet ir antrokai gimnazistai negali įsivaizduoti be Eifelio bokšto, pavirtusio ažūrine kalėdine egle, kaip ir Ispanijos  trečiokai gimnazistai neįsivaizduoja be koridos kovų, futbolo ir apšerkšnijusių apelsinmedžių – šeflerų... Net ant langų nutūpusios didžiulės snaigės stebisi  vaikų kūrybiškumu, išradingumu ir džiaugiasi matydamos, kaip kartu su vaikais draugiškai triūsia ne tik mokytojai, bet ir tėveliai. Nors jokių akivaizdžių ženklų nematyti, bet sklinda kalbos, kad piratų laivas lankysis ir Rusijoje, akylai stebimoje tėvelių žvalgybos, ir Kalėdų saloje, kurioje gyvena tik paukščiai... 

     Taigi, pasipuošėme, pasiruošėme, bet niekas nesugebės sukurti kalėdinės nuotaikos, dvasios ir išgyvenimo, jei gražiausiais žaislais neišdabinsite savo vidaus. Nepamirškime vieni kitų atsiprašyti, susitaikyti ir atleisti, juk Kalėdos ateina tyliai...
Ankstesni įrašai


     Pirmąją advento savaitę gimnazijoje pradėjome kaip viena šeima susirinkdami į aktų salę prie Advento vainiko. Skaitovai Povilas Trubila ir Justina Vilūnaitė priminė, kokia adventinio vainiko kilmė ir kas yra Adventas, kam jis kviečia. Išgirdome, kad Adventas – tai atėjimas, laukimas.

    Gruodžio 7 d. Ignalinos rajono savivaldybės salėje iškilmingai pasveikinta 20 Jaunųjų talentų konkurso nugalėtojų, labiausiai pasižymėjusių 2015–2016 mokslo metais intelektualinėje, kūrybinėje, meninėje veikloje.

     Programa skirta 5-7 metų vaikams. Mūsų gimnazijoje 2016–2017 m. m. ji įgyvendinama 1 klasėje. Programa moko vaikus, kaip suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką norisi pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektį ir netgi mirtį.

     Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena, todėl šiai dienai paminėti vyksta įvairūs renginiai. Mūsų gimnazijos šaulių būrelio nariai kartu su būrelio vadovu Gintaru Gruodžiu turėjo galimybę apžiūrėti kasmetinėse tarptautinėse pratybose „Iron Sword 2016“ dalyvaujančių NATO šalių karinės technikos ir ginkluotės parodą Visagine.

     2016–2017 m. m. Vidiškių gimnazija pradėjo dalyvauti naujoje prevencinėje programoje „Obuolio draugai“. Programos tikslas – tobulinti jau turimus bei padėti vaikui įgyti naujų sunkumų įveikimo bei socialinių gebėjimų: suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką nori pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektis ir netgi mirtį.