„Sveikas, gyvenime“

Taip vadinasi knyga, kurią parašė Andrius Navickas ir kun. Kęstutis Dvareckas, kuris ją ir padovanojo gimnazijos bibliotekai. Ir ne tik. Jis gerą valandą prikaustė gimnazistų ir mokytojų dėmesį kalbėdamas tokia, jau, atrodytų, pakankamai pabodusia ir gerai žinoma tema – apie priklausomybes. Kunigas Kęstutis Dvareckas dėl priklausomybės prieš aštuonerius metus buvo praradęs viską – kunigystę, pasitikėjimą žmonėmis, laisvę. Šiuo metu Kęstutis vadovauja „Caritas“ priklausomų asmenų bendruomenei „Aš esu“. Ją pats įkūrė, joje kartu gyvena keliolika įvairiomis priklausomybės  formomis sergančių žmonių, čia ne tik pats sveiksta, bet ir stengiasi padėti kitiems pajudėti sveikimo keliu. Kunigas nepretendavo mokyti, neteikė tikslių instrukcijų, bet, pats ilgus metus klaidžiojęs klystkeliais, teigė mintį, kad yra kelias į visavertį gyvenimą. Kalbėjo apie žmoguje slypinčias baimes, nerimą, vienatvę, jausmų „kardiogramą“, apie tai, kaip svarbu neįjungti viduje tiksinčio susinaikinimo mechanizmo, apie adventą – laukimosi ir savęs saugojimo laiką. Apie daug ką. Pajuokaudamas, bet rimtai, kaip su suaugusiais.

-Kodėl tu tuo pagaliu trankai per upę?

-Krokodilus baidau.

-Tačiau juk čia nėra krokodilų.

-Todėl jų ir nėra, kad baidau.

Tai trumpas anekdotas iš kunigo Kęstučio dovanotos knygos „Sveikas, gyvenime“. Imkite ją, skaitykite, galbūt tai bus tas pagalys, kuris Jūsų gyvenimuose neleis užsiveisti „krokodilams“.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, 5 klasės mokiniai vyko į Vilnių. Forum cinemas ,,Vingis“ žiūrėjo filmą „Kung Fu Panda 3“, Katedros aikštėje pasidžiaugė  Kalėdų eglute, pasigrožėjo kalėdinėmis dekoracijomis, o kalėdinio miestelio mugėje įsigijo suvenyrų ir saldumynų.

Gruodžio 15 d. gimnazijos pradinukai Ignalinos kultūros ir sporto centre žiūrėjo muzikinę pasaką paslaptingu pavadinimu „L.L.L.“ (Ledas. Lietus. Laivas). Tai bibliniais motyvais parengtas muzikinis pasakojimas apie Nojaus laivą, kuriuo nuo gresiančio tvano išsigelbėjo paukšteliai ir žvėrys. Šią kalėdinę dovaną Ignalinos rajono vaikams atvežė Zarasų kultūros centro vaikų meno kolektyvai. Stebuklingas švenčių laukimas mažųjų širdis pripildė tikėjimo, džiaugsmo, svajonių...

Elena Abeciūnienė, pradinių klasių vyr. mokytoja

Šiais metais Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija švenčia 70 metų jubiliejų, todėl ta proga gruodžio 15 dieną vyko atviras kalėdinis tinklinio turnyras. Jame dalyvauti buvo pakviestos mūsų rajono mokyklos, Visagino Verdenės gimnazija bei Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija. Mūsų gimnazijai atstovavo mergaičių ir berniukų komandos.

Jau beveik visų miestų ir miestelių aikštėse nušurmuliavo žaliaskarių įžiebimo šventės, nupokšėjo fejerverkai, o parduotuvių vitrinos suraibuliavo sutvisko lempelėmis, girliandomis, šventinių žaislų ir dovanų spalvomis kviesdamos plačiau atverti pinigines Kalėdų vardan! Iš televizorių ekranų skambantys pasauliniai kalėdiniai šlageriai, kasdien drumsdami susikaupimo, apmąstymų ir laukimo ramybę, primena apie artėjančias šventes.

Pirmąją advento savaitę gimnazijoje pradėjome kaip viena šeima susirinkdami į aktų salę prie Advento vainiko. Skaitovai Povilas Trubila ir Justina Vilūnaitė priminė, kokia adventinio vainiko kilmė ir kas yra Adventas, kam jis kviečia. Išgirdome, kad Adventas – tai atėjimas, laukimas.