Aktualijos

Dalyvausime projekte „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės (MEPA)“

     2016–2017 mokslo metais Lietuvoje prasidėjo projektas „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“, kurį iniciajuoja Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje. Programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Programoje „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės.

     Projekto dalyvės, įgyvendinusios projekto reikalavimus, taps mokyklomis – EP mokyklų ambasadorių tinklo narėmis, o iniciatyvūs, aktyvūs mokyklos mokiniai – atstovai bus pakviesti apsilankyti Europos Parlamente Strasbūre.

     Vasario 10 dieną mokytojos Vitalija Medzevičienė ir Jurgita Raketienė dalyvavo šio projekto įvadiniame seminare, kurio metu Daiva Jakaitė (Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje vadovė) išsamiai pristatė programos tikslus, uždavinius, minimalius reikalavimus, numatytas veiklas bei projekto vertinimo kriterijus. Prof. dr. Mindaugas Jurkynas (Vytauto Didžiojo universitetas) įdomiai pasidalino savo įžvalgomis apie ES ištakas ir ateitį.

     Apsispręsti, ar verta priimti tokį iššūkį, mokyklos turėjo iki vasario 20 d. Kai gimnazijos klasių moksleiviai ir mokytojai susipažino su numatomomis veiklomis, iššūkį priėmė – nuspręsta išbandyti jėgas šioje projektinėje veikloje ir prasmingai bei turiningai praleisti laiką. Projektą koordinuoja istorijos vyr. mokytoja Danguolė Bajarūnienė, bibliotekininkė V. Medzevičienė bei anglų kalbos vyr. mokytoja J. Raketienė.  

     Kviečiame gimnazistus būti aktyviais programos dalyviais. Juk prizas tikrai viliojantis!

     Jurgita Raketienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja
Ankstesni įrašai


     Mūsų istorija turtinga svarbių, pasididžiavimo vertų ir minėtinų datų, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-osios diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Tai mūsų stiprybės diena, jungianti dabartį su praeitimi, neatsiejama nuo pagarbos savo tautos istorijai. Vasario 16-oji visada būna džiaugsminga, skambi ir daugiabalsė šventė, tarsi Trispalvė banga, užliejanti Lietuvą ir pasaulį, kur tik yra mūsų piliečių, įtraukianti kiekvieną, kuris didžiuojasi, kad jau 99 metus turime atkurtą savo valstybę.

     Mums, antrokams gimnazistams, pavasarį teks pasirinkti mokomuosius dalykus ir jų kursus. Galvosūkis nemenkas. Todėl labai noriai vykome į   Vilniuje LITEXPO parodų rūmuose   prasidėjusią studijų mugę. Vieni važiavome jau žinodami, kur norėtume mokytis po gimnazijos, kokią specialybę ar profesiją ketiname rinktis, kiti dar labai abejodami. Kai kuriems tai buvo žvalgytuvės: ką aš galėčiau rinktis.

     Vasario 4 d. gausus būrys mūsų gimnazijos mokinių dalyvavo Palūšėje vykusioje žiemos šventėje „Trauk stintelę“.  Į šventę vykome ketindami prisidėti prie Lietuvos rekordo – nulipdyti kuo daugiau sniego besmegenių. Nors oras buvo visiškai nešaltas – sniegas nelipo.

     Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.  Mes aplankę studijų mugę dalinomės įspūdžiais: vieniem patiko konferencijos, kitiem patiko savanorių bendravimas, o kitiem tiesiog patiko pasivaikščioti su minia. Daugeliui ši paroda padėjo apsispręsti dėl ateities planų.

Augustinas Kazimirėnas, IV klasės mokinys

     Vasario 2 d. gimnazijoje svečiavosi Ignalinos policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Jūratė Pernavienė ir Jurgita Zenkuvienė, kurios skaitė paskaitą apie rūkymą. Paskaitos metu buvo kalbama apie rūkymo žalą, neigiamas pasekmes sveikatai, socialiniam gyvenimui.