Mokėsi ir mokiniai, ir mokytojai

Vasario 24 d. gimnazijoje lankėsi socialinių mokslų daktaras, psichologas Arvydas Liepuonius. Jis stažavosi Manheimo ZUMA (Apklausų, metodų ir analizių centre), daugiau nei 10 metų dalyvavo Vokietijos Psichoanalitinės pedagogikos draugijos veikloje, jis – VU ir VDA docentas. Susitikime su abiturientais psichologas pateikė daug naudingų patarimų, kaip įveikti stresą laikant brandos egzaminus, o seminare „Konfliktų sprendimas ir streso įveika pedagoginėje aplinkoje“ mokytojams kalbėjo apie mokytojo asmenybės bruožus ir asmenybės tipus, leidžiančius sėkmingai valdyti stresines situacijas.

2016–2017 mokslo metais Lietuvoje prasidėjo projektas „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“, kurį iniciajuoja Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje. Programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Programoje „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės.

Mūsų istorija turtinga svarbių, pasididžiavimo vertų ir minėtinų datų, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-osios diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Tai mūsų stiprybės diena, jungianti dabartį su praeitimi, neatsiejama nuo pagarbos savo tautos istorijai. Vasario 16-oji visada būna džiaugsminga, skambi ir daugiabalsė šventė, tarsi Trispalvė banga, užliejanti Lietuvą ir pasaulį, kur tik yra mūsų piliečių, įtraukianti kiekvieną, kuris didžiuojasi, kad jau 99 metus turime atkurtą savo valstybę.

Mums, antrokams gimnazistams, pavasarį teks pasirinkti mokomuosius dalykus ir jų kursus. Galvosūkis nemenkas. Todėl labai noriai vykome į   Vilniuje LITEXPO parodų rūmuose   prasidėjusią studijų mugę. Vieni važiavome jau žinodami, kur norėtume mokytis po gimnazijos, kokią specialybę ar profesiją ketiname rinktis, kiti dar labai abejodami. Kai kuriems tai buvo žvalgytuvės: ką aš galėčiau rinktis.

Vasario 4 d. gausus būrys mūsų gimnazijos mokinių dalyvavo Palūšėje vykusioje žiemos šventėje „Trauk stintelę“.  Į šventę vykome ketindami prisidėti prie Lietuvos rekordo – nulipdyti kuo daugiau sniego besmegenių. Nors oras buvo visiškai nešaltas – sniegas nelipo.

Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.  Mes aplankę studijų mugę dalinomės įspūdžiais: vieniem patiko konferencijos, kitiem patiko savanorių bendravimas, o kitiem tiesiog patiko pasivaikščioti su minia. Daugeliui ši paroda padėjo apsispręsti dėl ateities planų.

Augustinas Kazimirėnas, IV klasės mokinys