Aktualijos

Žvalgytuvės su kultūros prieskoniu

     Mums, antrokams gimnazistams, pavasarį teks pasirinkti mokomuosius dalykus ir jų kursus. Galvosūkis nemenkas. Todėl labai noriai vykome į   Vilniuje LITEXPO parodų rūmuose   prasidėjusią studijų mugę. Vieni važiavome jau žinodami, kur norėtume mokytis po gimnazijos, kokią specialybę ar profesiją ketiname rinktis, kiti dar labai abejodami. Kai kuriems tai buvo žvalgytuvės: ką aš galėčiau rinktis. Aukštosios mokyklos viliojo busimus studentus, atsakinėjo į klausimus, pateikė daug medžiagos, profesinės mokyklos ir rengimo centrai supažindino su programomis pasitelkdami konkrečią veiklą. Moksleiviai rodo, kaip apmušinėjami ar gaminami baldai, kaip kuriamos šukuosenos, dailiai papuošti, serviruoti stalą ir pan. Daug lankytojų sutraukė sukarintų struktūrų mokyklos: jos turėjo ir demonstravo dalį aparatūros,  būtinos amunicijos. Antrajame aukšte konferencijų salėse vyko paskaitos. Klausėmės poros paskaitų. Kelios valandos mugėje neprailgo.

     Po mugės aplankėme Arsenale vykstančią parodą ,,Šilko kelias. Senoji kinų dailė“. Susipažinome su mums labai tolima, gilias tradicijas turinčia kinų kultūra. Po šurmulingos studijų mugės čia buvo atgaiva ausims ir širdims.

     Už savo kelionę esame labai dėkingi Deimanto Patiejūno tėveliams, parėmusiems išvyką, kantriam ir paslaugiam vairuotojui ir tėveliui Rolandui Gulbinskui.

     Po žvalgytuvių tikimės, kad bus lengviau pasirinkti mokomuosius dalykus.
Ankstesni įrašai


     Vasario 4 d. gausus būrys mūsų gimnazijos mokinių dalyvavo Palūšėje vykusioje žiemos šventėje „Trauk stintelę“.  Į šventę vykome ketindami prisidėti prie Lietuvos rekordo – nulipdyti kuo daugiau sniego besmegenių. Nors oras buvo visiškai nešaltas – sniegas nelipo.

     Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.  Mes aplankę studijų mugę dalinomės įspūdžiais: vieniem patiko konferencijos, kitiem patiko savanorių bendravimas, o kitiem tiesiog patiko pasivaikščioti su minia. Daugeliui ši paroda padėjo apsispręsti dėl ateities planų.

Augustinas Kazimirėnas, IV klasės mokinys

     Vasario 2 d. gimnazijoje svečiavosi Ignalinos policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Jūratė Pernavienė ir Jurgita Zenkuvienė, kurios skaitė paskaitą apie rūkymą. Paskaitos metu buvo kalbama apie rūkymo žalą, neigiamas pasekmes sveikatai, socialiniam gyvenimui.

     Vasario 2 dieną gimnazijoje lankėsi Aukštaitijos nacionalinio parko specialistė Ieva Šuminaitė, kuri 1-4 klasių mokinukams pristatė neformaliojo vaikų švietimo programą „Gyvenk arti gamtos, tai ji tavęs nekamuos“. Programos esmė yra suteikti vaikams galimybę iš arčiau pažinti gamtą ir su ja atrasti savo santykį.

        Vasario 2 dieną gimnazijoje  vyko skaitovų konkursas. Jame dalyvavo 24 skaitovai. Smagu, kad lyriškoms mergaitėms nenusileido 7 berniukai. Jų balsai skambėjo gana įtaigiai, todėl  klausytojai juos išskyrė plojimais.