Aktualijos

„Sirgome“ už kraštiečius!

     Vasario 25 dieną Vidiškių gimnazijos 5-II  klasių mokiniai tapo sirgaliais ir palaikymo komanda penkiems ignaliniečiams, kurie  dalyvavo naujoje LRT televizijos laidoje „Lietuvos patriotai“. Šis projektas skirtas artėjančiam Lietuvos valstybės šimtmečiui. Projekto sumanytojo Edmundo Jakilaičio ir režisierius Andriaus Lygnugario sukurtame projekte, žaidimo dalyviams iš Tauragės, Birštono ir Ignalinos  buvo užduodami įdomūs, dažniausiai su Lietuva, jos istorija, kultūra susiję klausimai ir kitos smagios užduotys.  Ignalinos komandoje žaidė laikraščio „Mūsų Ignalina“ redaktorius Jonas Baltakis, Ignalinos gimnazijos mokytoja Violeta Kreivėnienė, Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direkcijos  specialistė kultūros paveldui Giedrė Šukytė,  Ignalinos rajono savivaldybės administracijos investicijų, planavimo ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistas Rytis Kajėnas ir renginių vedėjas Marius Vilčinskas. Į laidos filmavimą susirinkusius dalyvius stebino netikėta scenografija: tolumoje matėsi Lietuvos laukų vaizdai, viršuje, šalia prožektorių, „skraidė“ gandrai, prie Deivydo Zvonkaus suburtos gyvo garso grupės kabojo oro balionas, kuriame buvo įsitaisiusios vokalistės Liepa, Kotryna ir Justė, o šalia vedėjos Aurelijos Razmarataitės-Žakaitienės stovėjo Lietuvos vėliavos spalvomis nudažyta karvutė. Deja, mūsų komanda nepateko į kitą etapą. Bet vidiškiečiams buvo įdomu susipažinti su televizijos operatorių, apšvietėjų, grimuotojų ir įgarsintojų darbu. Mokiniai pamatė, kaip yra filmuojama laida, suprato, kaip sunkiai dirba laidų vedėjai ir prodiuseriai. Po filmavimo mokiniai pagilino istorijos žinias, keliaudami per Vilniaus miesto žymias vietas, gatves ir aikštes.

Vitalija Medzevičienė, 5 klasės auklėtoja
Ankstesni įrašai


     Vasario 24 d. gimnazijoje lankėsi socialinių mokslų daktaras, psichologas Arvydas Liepuonius. Jis stažavosi Manheimo ZUMA (Apklausų, metodų ir analizių centre), daugiau nei 10 metų dalyvavo Vokietijos Psichoanalitinės pedagogikos draugijos veikloje, jis – VU ir VDA docentas.

     2016–2017 mokslo metais Lietuvoje prasidėjo projektas „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“, kurį iniciajuoja Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje. Programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Programoje „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės.

     Mūsų istorija turtinga svarbių, pasididžiavimo vertų ir minėtinų datų, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-osios diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Tai mūsų stiprybės diena, jungianti dabartį su praeitimi, neatsiejama nuo pagarbos savo tautos istorijai. Vasario 16-oji visada būna džiaugsminga, skambi ir daugiabalsė šventė, tarsi Trispalvė banga, užliejanti Lietuvą ir pasaulį, kur tik yra mūsų piliečių, įtraukianti kiekvieną, kuris didžiuojasi, kad jau 99 metus turime atkurtą savo valstybę.

     Mums, antrokams gimnazistams, pavasarį teks pasirinkti mokomuosius dalykus ir jų kursus. Galvosūkis nemenkas. Todėl labai noriai vykome į   Vilniuje LITEXPO parodų rūmuose   prasidėjusią studijų mugę. Vieni važiavome jau žinodami, kur norėtume mokytis po gimnazijos, kokią specialybę ar profesiją ketiname rinktis, kiti dar labai abejodami. Kai kuriems tai buvo žvalgytuvės: ką aš galėčiau rinktis.

     Vasario 4 d. gausus būrys mūsų gimnazijos mokinių dalyvavo Palūšėje vykusioje žiemos šventėje „Trauk stintelę“.  Į šventę vykome ketindami prisidėti prie Lietuvos rekordo – nulipdyti kuo daugiau sniego besmegenių. Nors oras buvo visiškai nešaltas – sniegas nelipo.