Aktualijos

Viešnios iš Utenos kolegijos

     Kovo 24 dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi docentė Jurgita Daubarienė, turizmo ir viešbučių administravimo studijų dėstytoja, ir Vaida Steponėnienė, karjeros centro vadovė, iš Utenos kolegijos. Ši ugdymo įstaiga – vienintelė Rytų Aukštaitijos regiono aukštoji mokykla, kurioje vykdomos aukštosios koleginės studijos, orientuotos į praktinę veiklą.

     Kolegijoje veikia Medicinos bei Verslo ir technologijų fakultetai,  įgyvendinama 21 studijų programa, studijuoja apie 1800 studentų. Kai kurios kolegijos studijų programos yra realizuojamos Alantoje, Ukmergėje ir Visagine. Kompetentingas akademinis personalas, stipri mokymo(si) bazė leidžia užtikrinti studentų teorinį ir praktinį pasirengimą. Paskaitos metu sužinojome, kokios profesijos bus populiarios po 20 metų: Avataro vadybininkas – kurs ir valdys holografinius arba kitokio skaitmeninio pavidalo klientų antrininkus, klimato valdytojas  – pagal pageidavimą koreguos parinktos vietovės orus, informacinių šiukšlių valdytojas –  atsakingai valdys duomenis ir atskirs juos nuo gausėjančių skaitmeninių šiukšlių, vertikalios žemdirbystės specialistas – siekdamas sutaupyti žemės plotą užsiims ūkininkavimu daugiaaukštėse konstrukcijose, nanomedikas – kurs itin mažus implantus, kurių uždavinys bus stebėti klientų sveikatos būklę ir esant reikalui pradėti gydymo procesą, kūno dalių gamintojas – kurs atskiras kūno dalis kariškiams ir sportininkams, vaikų projektuotojai  – pagal tėvų pageidavimą genetinės inžinerijos pagalba kurs vaikus, kurie pasižymės pasirinktomis asmeninėmis savybėmis. Štai kas laukia mūsų ateityje!

     Paskaita buvo įdomi ir naudinga. Daugiau informacijos rasite adresu: www.utenos-kolegija.lt
 

Vitalija Medzevičienė, ugdymo karjerai koordinatorė
Ankstesni įrašai


     Norėdamos pagilinti mokinių teorines teisines žinias ir diskusijos pagalba pasigilinti į taršos problemas Lietuvoje ir Vidiškių apylinkėse, kartu su istorijos mokytoja nutarėme kovo 21 dieną organizuoti integruotą biologijos – istorijos pamoką „Ekologinis teismas“.

     Ankstų šeštadienio rytą mes, 5 klasės mokiniai, išvykome į Anykščius – unikalų Lietuvos miestelį – nedidelį, bet itin turtingą kultūrinių ir istorinių objektų.

     Kovo 17 dieną gimnazijoje vyko šventinė pamoka, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Sulaukėme svečių iš Vilniaus. Akto projektą ruošęs Mykolo Romerio universiteto konstitucinės teisės profesorius Vytautas Sinkevičius prisiminė, kad kiekvienas žodis turėjo būti itin tikslus ir bet koks neatitikimas galėjo smarkiai pakenkti.

     Kovo mėnesį startavo žurnalisto Andriaus Tapino projektas šalies mokykloms „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Į pasirinktas mokyklas iki š. m. gegužės pabaigos kiekvieną mėnesį atvyks žinomas Lietuvos žmogus, siekiantis mokinius bei vietos gyventojus paskatinti ir padrąsinti siekti savo svajonių bei tikslų.

     Kovo 9 dieną Greta Šutavičiūtė ir Dovilė Milišauskaitė dalyvavo konferencijoje „Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2017“. Renginys vyko Vilniuje, „Karolinos“ viešbutyje.