Apie svajones ir rimtai, ir su šypsena

Balandžio 5 d. mus aplankė antrasis projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ dalyvis – UAB „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius, valdybos pirmininkas, Dalius Misiūnas. Svečias beveik valandą dalijosi savo gyvenimo svajonėmis – pasakojo, kuo svajojo tapti būdamas mažas, kaip sugalvojo studijuoti Švedijoje, dėl kokių priežasčių pasiliko ten gyventi, kaip svajonė nuskraidino jį į Australiją ir sugrąžino atgal į Lietuvą, apie ką svajoja dabar. O svarbiausia, Dalius Misiūnas pasidalijo ne tik svajonėmis, pateikė ir jų įgyvendinimo receptą – paprastą, aiškų, padrąsinantį išbandyti.

H.K.Anderseno pavardę žino visas pasaulis. Ne tik pavardę, bet ir  jo sukurtas pasakas apie bjaurųjį ančiuką, princesę ir žirnį, Mažąją undinėlę.

MEPA projekto jaunieji ambasadoriai kovo 9 d. pasikvietė didžiąją  moksleivių dalį į aktų salę ir hip hopo ritmu paskelbė žinią apie dalyvavimą projekte, apie numatomas veiklas. Netrukus atsirado šio projekto nuorada mokyklos internetiniame puslapyje. Kartu startavo ir viktorina „Europiukas“ bei info kampelis (internetinių puslapių nuorados, kviečiančios pasisemti žinių apie ES bei EP veiklas, naujienas).

Kovo 30 dieną II klasės mokiniai susipažino su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Ignalinos skyriaus darbuotojais.

Kovo 24 dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi docentė Jurgita Daubarienė, turizmo ir viešbučių administravimo studijų dėstytoja, ir Vaida Steponėnienė, karjeros centro vadovė, iš Utenos kolegijos. Ši ugdymo įstaiga – vienintelė Rytų Aukštaitijos regiono aukštoji mokykla, kurioje vykdomos aukštosios koleginės studijos, orientuotos į praktinę veiklą.

Norėdamos pagilinti mokinių teorines teisines žinias ir diskusijos pagalba pasigilinti į taršos problemas Lietuvoje ir Vidiškių apylinkėse, kartu su istorijos mokytoja nutarėme kovo 21 dieną organizuoti integruotą biologijos – istorijos pamoką „Ekologinis teismas“.