Aktualijos

„Domiuosi, tiriu, atrandu 2017“

     Balandžio 28 dieną Molėtų pradinėje mokykloje vyko respublikinė pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Domiuosi, tiriu, atrandu 2017“. Į ją susirinko vaikai iš įvairių mokyklų: Molėtų, Širvintų, Zarasų, Anykščių. Dalyvavome ir mes, ketvirtokės Gabija ir Vilija, su mokytoja Ilona Pakalkiene. Konferencijos vedėjos pakvietė visus į mokslo karalystę ir padovanojo po simbolinę mokslininko kepurę. Visi jaunieji mokslininkai, padedami tėvelių ar mokytojų,  pristatė savo atliktus eksperimentus ir tyrimus. Savo pranešime „Citrusų galia“ papasakojome, kaip natūrali baterija, pagaminta iš citrinų, priverčia šviesti lemputę. Konferencijos metu sužinojome kaip galima užauginti druskų kristalą ir pakeisti žiedų spalvą, žiūrėjome filmuką apie avyčių auginimo ypatumus ir stebėjome kaip vikšrelis pavirsta drugeliu, pakeliavome po gėlių karalystę ir grožėjomis grybais spektaklyje „Grybų karas“.

     Konferencijos pabaigoje mūsų laukė siurprizas: chemijos mokytojas pasakojo apie paprastą, bet stebuklus darantį vandenį. Jis demonstravo bandymus ir papasakojo apie nepakartojamą vandens molekulę.

     Konferencija buvo linksma, įdomi ir naudinga!

Gabija Peciulevičiūtė, 4 klasės mokinė
Ankstesni įrašai


     Balandžio 28 d. gimnazijoje svečiavosi projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyt“ dalyvė Kristina Savickytė-Damanskienė. Aktorė, renginių vedėja papasakojo apie tai, kaip jos profesija padeda jai įvairiose veiklose, palietė savanorystės ir kūrybiškumo ugdymo temas, gyvenimiškais pavyzdžiais skatino mokinius nebijoti imtis naujų veiklų, patiems ieškoti galimybių. „Nebijokite klausti, nes kai klausi, 95 proc. atsakymų būna „taip“, o jeigu neklausi, tai tie 95 proc. pavirsta atsakymu ,,ne”, – patiems žengti pirmąjį žingsnį drąsino viešnia ir pati mielai atsakė į visus mokinių klausimus.

     Balandžio 24 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro virėjo ir padavėjo profesijos mokytojas Algirdas Šeibokas, socialinė pedagogė Nijolė Gimžauskienė ir 11 klasės mokinė Daiva Radziulytė bei 12 klasės mokinys Rytis Kaziukonis.

     Jau tradiciškai po Velykų atostogų sugrįžę į mokyklą gimnazijos pradinukai švenčia Atvelykio šventę. Antradienį vyko netradicinė ugdymo diena „Vaikų Velykėlės 2017“. Mokiniai dalyvauja „Naisių vasaros“ organizuojamame, senas lietuvių tradicijas puoselėjančiame, tautišką vaikų mąstyseną ugdančiame konkurse.

     Balandžio 6 d. mes, II klasės mokiniai, įžengę į anglų kalbos kabinetą buvome maloniai nustebinti: aplinka buvo pasikeitusi, suolai sustatyti neįprastai, papuošti balionais. Buvome sugrupuoti ir tikrinome bei gilinome žinias anglų kalba apie Europos Sąjungą.

     Balandžio 5 d. mus aplankė antrasis projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ dalyvis – UAB „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius, valdybos pirmininkas, Dalius Misiūnas.