„Gegužė-mėnuo be smurto prieš vaikus“

„Mes dar nežinome, koks galėtų būti pasaulis, jei vaikai augtų nepatirdami prievartos, smurto, pažeminimo, jeigu suaugusieji gerbtų ir elgtųsi su jais kaip su svarbiais žmonėmis“. (Alice Miller)

Skelbiama akcija „Gegužė-mėnuo be smurto prieš vaikus“. Akcijos tikslai: atkreipti dėmesį į smurto ir patyčių prevenciją, skatinti pagarbius bei draugiškus mokinių, suaugusiųjų tarpusavio santykius, nepritarti patyčioms ir stabdyti jas kartu palaikant gyvenimo be patyčių idėją.

Visus norinčius ir galinčius prisidėti prie šių tikslų įgyvendinimo kviečiame gegužės 2-19 d. į laukiantiems autobuso dienos grupę kurti plakatą „ Nudžiugink savo bendruomenės narį“.

Gegužės 26 d., 13 val. kviečiame į pokalbių ir diskusijų popietę „Nelauk, kol sunkumai užaugs“.

Akcijos organizatoriai

Balandžio 28 dieną Molėtų pradinėje mokykloje vyko respublikinė pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Domiuosi, tiriu, atrandu 2017“. Į ją susirinko vaikai iš įvairių mokyklų: Molėtų, Širvintų, Zarasų, Anykščių. Dalyvavome ir mes, ketvirtokės Gabija ir Vilija, su mokytoja Ilona Pakalkiene.

Balandžio 28 d. gimnazijoje svečiavosi projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyt“ dalyvė Kristina Savickytė-Damanskienė. Aktorė, renginių vedėja papasakojo apie tai, kaip jos profesija padeda jai įvairiose veiklose, palietė savanorystės ir kūrybiškumo ugdymo temas, gyvenimiškais pavyzdžiais skatino mokinius nebijoti imtis naujų veiklų, patiems ieškoti galimybių. „Nebijokite klausti, nes kai klausi, 95 proc. atsakymų būna „taip“, o jeigu neklausi, tai tie 95 proc. pavirsta atsakymu ,,ne”, – patiems žengti pirmąjį žingsnį drąsino viešnia ir pati mielai atsakė į visus mokinių klausimus.

Balandžio 24 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro virėjo ir padavėjo profesijos mokytojas Algirdas Šeibokas, socialinė pedagogė Nijolė Gimžauskienė ir 11 klasės mokinė Daiva Radziulytė bei 12 klasės mokinys Rytis Kaziukonis.

Jau tradiciškai po Velykų atostogų sugrįžę į mokyklą gimnazijos pradinukai švenčia Atvelykio šventę. Antradienį vyko netradicinė ugdymo diena „Vaikų Velykėlės 2017“. Mokiniai dalyvauja „Naisių vasaros“ organizuojamame, senas lietuvių tradicijas puoselėjančiame, tautišką vaikų mąstyseną ugdančiame konkurse.

Balandžio 6 d. mes, II klasės mokiniai, įžengę į anglų kalbos kabinetą buvome maloniai nustebinti: aplinka buvo pasikeitusi, suolai sustatyti neįprastai, papuošti balionais. Buvome sugrupuoti ir tikrinome bei gilinome žinias anglų kalba apie Europos Sąjungą.