Aktualijos

Išvyka į tėvų darbovietes

     Gegužės 5 dieną mes, dešimtokai, kartu su ugdymo karjerai mokytoja Vitalija Medzevičiene, važiavome į neįprastą išvyką – aplankėme savo klasės draugų tėvų darbo vietas. Mes ne pirmą kartą važiuojame į įvairias darbovietes, tačiau šįkart pasukome ne miesto, o kaimo link. Kai kurie šioje kelionėje tik dar kartą užėjo pas mamą ar tėtį į darbą, o kiti iš arčiau susipažino su profesijomis, kurioms galbūt anksčiau neteikė dėmesio.

     Pirmiausia apsilankėme Mielagėnų seniūnijoje. Užėjome pas seniūnę Mildą Bielinienę, taip pat pas socialines darbuotojas ir galiausiai – pas buhalterę Jūratę Patiejūnienę, mūsų klasės draugo Deimanto mamą. Ji mums įdomiai papasakojo apie savo darbą, visą seniūniją. Buhalterio darbe – daugybė skaičių, ir, kaip mums sakė, jie vis nesutampa, o gaunamas atlyginimas nėra pats didžiausias, tačiau, jei žmogui šis darbas patinka, tai nėra kliūtis. Po to ėjome į tame pačiame pastate esančią Mielagėnų kaimo biblioteką, kurioje dirba mano mama Rima Misiūnienė. Ji pasakojo apie savo darbą, kuris nėra toks, kaip daugumai atrodo: užrašyti knygas, po to priimti atgal. Iš tikro tai - labai įvairiapusis kultūrinis darbas, kuriame reikia bendrauti su žmonėmis, labai dažnai – teikti jiems pagalbą, organizuoti veiklas, renginius... Bibliotekininko darbas turi nemažai atsakomybių, tačiau ir daug pliusų.

     Palikę Mielagėnus nuvažiavome į Rubelninkus susipažinti su dar viena profesija – ūkininko. Kadangi šiuo metu visi ūkininkai užsiėmę sėjos darbais, mums viską pasakojo ir rodė ūkininko sūnus Deimantas Patiejūnas, mūsų bendraklasis. Mes pamatėme įvairią šiuolaikinę ūkio techniką, o be to – aplankėme ūkininko laikomų danielių aptvarą. Šie gyvūnai Lietuvos miškuose yra reti, todėl pamatyti tokius gražius raguotuosius buvo labai įdomu.

     Ši išvyka buvo projekto „Šok į tėvų klumpes“ dalis. Projektas skatina susipažinti su mūsų tėvų profesijomis, nes kartais, besirinkdami savo kelią, žvalgomės labai toli, nors atsakymas būna visai šalia. Ši diena paliko daug gerų įspūdžių, ir galbūt kam nors padės apsispręsti dėl savo ateities.

Adelė Misiūnaitė, II klasės mokinė
Ankstesni įrašai


     „Mes dar nežinome, koks galėtų būti pasaulis, jei vaikai augtų nepatirdami prievartos, smurto, pažeminimo, jeigu suaugusieji gerbtų ir elgtųsi su jais kaip su svarbiais žmonėmis“. (Alice Miller)

     Balandžio 28 dieną Molėtų pradinėje mokykloje vyko respublikinė pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Domiuosi, tiriu, atrandu 2017“. Į ją susirinko vaikai iš įvairių mokyklų: Molėtų, Širvintų, Zarasų, Anykščių. Dalyvavome ir mes, ketvirtokės Gabija ir Vilija, su mokytoja Ilona Pakalkiene.

     Balandžio 28 d. gimnazijoje svečiavosi projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyt“ dalyvė Kristina Savickytė-Damanskienė. Aktorė, renginių vedėja papasakojo apie tai, kaip jos profesija padeda jai įvairiose veiklose, palietė savanorystės ir kūrybiškumo ugdymo temas, gyvenimiškais pavyzdžiais skatino mokinius nebijoti imtis naujų veiklų, patiems ieškoti galimybių. „Nebijokite klausti, nes kai klausi, 95 proc. atsakymų būna „taip“, o jeigu neklausi, tai tie 95 proc. pavirsta atsakymu ,,ne”, – patiems žengti pirmąjį žingsnį drąsino viešnia ir pati mielai atsakė į visus mokinių klausimus.

     Balandžio 24 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro virėjo ir padavėjo profesijos mokytojas Algirdas Šeibokas, socialinė pedagogė Nijolė Gimžauskienė ir 11 klasės mokinė Daiva Radziulytė bei 12 klasės mokinys Rytis Kaziukonis.

     Jau tradiciškai po Velykų atostogų sugrįžę į mokyklą gimnazijos pradinukai švenčia Atvelykio šventę. Antradienį vyko netradicinė ugdymo diena „Vaikų Velykėlės 2017“. Mokiniai dalyvauja „Naisių vasaros“ organizuojamame, senas lietuvių tradicijas puoselėjančiame, tautišką vaikų mąstyseną ugdančiame konkurse.