Jaunosios šaulės davė pasižadėjimą

Vieną gražų sekmadienio rytą Utenoje vyko partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginys. Šaulių sąjungos Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės nariai, laikydami rankose vėliavas, žygiavo miesto gatvėmis ir aplankė Utenos Kristaus žengimo į dangų bažnyčios šventorių, po to paminklą Vytauto apygardos partizanams atminti. Čia pat, prie Utenos savivaldybės pastato, vyko Valstybinės vėliavos pakeitimo ceremonija.

Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų gimnazijos 8 klasės mokinės, šaulių būrelio narės Monika Žemaitytė, Gabija Rokytė, Ernesta Paslauskaitė, kadangi iškilmingoje aplinkoje davė pasižadėjimą ir tapo Šaulių sąjungos narėmis. Sveikiname.

Gintaras Gruodis, šaulių būrelio vadovas

Gegužės 26 dieną sulaukėme jau ketvirtojo Lietuvoje garsaus žmogaus – aktoriaus, dainininko, laidų vedėjo Dominyko Vaitiekūno. Jis labai atvirai pasakojo apie savo gyvenimą, ne visada linksmą ir laimingą, dažniau sunkų ir liūdną, ir apie tai, kaip jis dorojosi su tais momentais, kai jam atrodė, kad gyvenimas jį skriaudžia ir yra neteisingas.

Kaip jau įprasta, kiekvienais mokslo metais mokyklos antrokams dalis kūno kultūros pamokų vyksta Ignalinos baseine. Jie dalyvauja LPF vykdomame projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Šiemet prie mūsų grupelės prisidėjo ir trečiokai. Vaikai spalio – gruodžio ir vasario – gegužės mėnesiais mokėsi plaukimo įgūdžių.

Gegužės 22 dieną ketvirtokai vyko į pažintinę ekskursiją į Vilnių. Prisiminę legendą apie Vilniaus miesto įkūrimą, pasižvalgė po Katedros aikštę, kur anksčiau plytėjo Šventaragio slėnis, apžiūrėjo Gedimino paminklą, mintimis nusikėlė į laikus, kai čia stovėjo Žemutinė pilis, o dabar – Valdovų rūmai. Netoli varpinės mokiniai surado stebuklingą plytelę. Tikima, kad ant jos atsistojus ir apsisukus, sugalvotas noras būtinai išsipildo.

Gegužės 16 dieną mes, I klasės mokiniai, vykome į Lietuvos sostinę Vilnių. Pirmiausia aplankėme Valdovų rūmus, buvusius Vilniaus Žemutinės pilies komplekso dalimi. Sužinojome, kad Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų vietoje gyventa jau IV–VIII a. Medinė įtvirtinta gyvenvietė XIII–XIV a. virto galinga ankstyvojo mūro pilimi. Rūmuose gyveno Lietuvos ir Lenkijos valdovai. Čia buvo sprendžiamas ne tik Lietuvos, bet ir viso Vidurio, Rytų ir Šiaurės Europos regiono likimas.

Gegužės 17 dieną II klasės mokiniai leidosi į pažintinę išvyką- susipažinti su Kauno karo muziejaus ir IX forto ekspozicijomis. Besišnekučiuojant trijų valandų kelionė neprailgo. Kauno karo muziejaus lauko ekspoziciją Vilniuje buvom apžiūrėję prieš porą metų, dabar norėjome pamatyti legendinio Dariaus ir Girėno lėktuvo nuolaužas.