Aktualijos

Mokėmės plaukti

       Kaip jau įprasta, kiekvienais mokslo metais mokyklos antrokams dalis kūno kultūros pamokų vyksta Ignalinos baseine. Jie dalyvauja LPF vykdomame projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Šiemet prie mūsų grupelės prisidėjo ir trečiokai. Vaikai spalio – gruodžio ir vasario – gegužės mėnesiais mokėsi plaukimo įgūdžių. Treneris Eugenijus Rakitinas mokė vaikus pagal LPF parengtą vaikų mokymo plaukti metodiką. Vieniems sekėsi geriau, kitiems pritrūko pasitikėjimo, bet visi priprato prie vandens, įgavo pagrindinius plaukimo įgūdžius, išmoko saugiai elgtis prie vandens.

      Gegužės 24 d. vyko projekto užbaigimo šventė. Baseine susirinko apie 200 mokinių ir jų mokytojų iš visų mūsų rajono, Švenčionių ir Švenčionėlių mokyklų. Visus pasveikino treneris E. Rakitinas, Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos atstovas. Vaikai stebėjo geriausių rajono plaukikų, Lietuvos rekordininkų Eriko Kapočiaus ir Džiugo Karklelio bei sportinę grupę lankančiųjų parodomuosius plaukimus.

      Vėliau ir visi projekto dalyviai parodė, ką išmoko. Šventę vainikavo komandinė estafetė. Džiaugiamės, kad mūsų komandą lydėjo sėkmė ir ji iškovojo garbingą III vietą, pralenkę net dešimt komandų. Už pergalę Austėja Garnevičiūtė 3 kl., Nojus Grigonis 2 kl., Ričardas Česokas 2 kl., Ramūnas Kurgonas 3 kl. buvo apdovanoti medaliais.

       Tikimės, kad įgytų įgūdžių vaikai nepamirš ateityje, o tik tobulins vasarą saugiai besimaudydami vandens telkiniuose.

Jūratė Šalkauskienė, pradinių klasių vyr. mokytoja    
Ankstesni įrašai


     Gegužės 22 dieną ketvirtokai vyko į pažintinę ekskursiją į Vilnių. Prisiminę legendą apie Vilniaus miesto įkūrimą, pasižvalgė po Katedros aikštę, kur anksčiau plytėjo Šventaragio slėnis, apžiūrėjo Gedimino paminklą, mintimis nusikėlė į laikus, kai čia stovėjo Žemutinė pilis, o dabar – Valdovų rūmai. Netoli varpinės mokiniai surado stebuklingą plytelę. Tikima, kad ant jos atsistojus ir apsisukus, sugalvotas noras būtinai išsipildo.

     Gegužės 16 dieną mes, I klasės mokiniai, vykome į Lietuvos sostinę Vilnių. Pirmiausia aplankėme Valdovų rūmus, buvusius Vilniaus Žemutinės pilies komplekso dalimi. Sužinojome, kad Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų vietoje gyventa jau IV–VIII a. Medinė įtvirtinta gyvenvietė XIII–XIV a. virto galinga ankstyvojo mūro pilimi. Rūmuose gyveno Lietuvos ir Lenkijos valdovai. Čia buvo sprendžiamas ne tik Lietuvos, bet ir viso Vidurio, Rytų ir Šiaurės Europos regiono likimas.

     Gegužės 17 dieną II klasės mokiniai leidosi į pažintinę išvyką- susipažinti su Kauno karo muziejaus ir IX forto ekspozicijomis. Besišnekučiuojant trijų valandų kelionė neprailgo. Kauno karo muziejaus lauko ekspoziciją Vilniuje buvom apžiūrėję prieš porą metų, dabar norėjome pamatyti legendinio Dariaus ir Girėno lėktuvo nuolaužas.

Gerbiama Gimnazijos bendruomene,

maloniai kviečiame Jus į Šeimos šventę, skirtą mokyklos 25-mečiui. Laukiame Jūsų 2017 m. gegužės 20 d. (šeštadienį) 16 val. gimnazijos kiemelyje.                    

Direktorė Jūratė Sveikauskienė

     Kasmet baigiantis mokslo metams pirmokai kasdienę pamokinę veiklą paįvairina pažintinėmis ekskursijomis. Šiemet apsilankėme Zarasų r. Salake įsikūrusiame Gražutės regioninio parko lankytojų centre, kur labai vaizdžiai buvome supažindinti su parko kraštovaizdžiu, didžiule augalų ir gyvūnų įvairove bei salakiškių pasididžiavimu – aukščiausia šalyje tašytų lauko akmenų bažnyčia.