Aktualijos

Vilniuje visada įdomu!

     Gegužės 16 dieną mes, I klasės mokiniai, vykome į Lietuvos sostinę Vilnių. Pirmiausia aplankėme Valdovų rūmus, buvusius Vilniaus Žemutinės pilies komplekso dalimi. Sužinojome, kad Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų vietoje gyventa jau IV–VIII a. Medinė įtvirtinta gyvenvietė XIII–XIV a. virto galinga ankstyvojo mūro pilimi. Rūmuose gyveno Lietuvos ir Lenkijos valdovai. Čia buvo sprendžiamas ne tik Lietuvos, bet ir viso Vidurio, Rytų ir Šiaurės Europos regiono likimas. Mus sudomino muziejaus architektūra ir eksponatai. Architektūra rėžė akį, negalima nepastebėti ant lubų esančių ornamentų ar ant sienos kabančių paveikslų. Eksponatai traukė dėmesį, buvo įdomu pamatyti tų laikų papuošalus, šarvus, avalynę ir t.t.

     Toliau vykome į iliuzijų kambarius. Vos tik užėję norėjome viską išbandyti. Kambariai buvo įvairūs: viename – daugybė veidrodžių,  kitame visi baldai priklijuoti prie lubų ir sienų, o įspūdingas „Velnio ratas“ kvietė užeiti dar ir dar. Linksmai praleidome laiką ir tikrai nenusivylėme viską išbandę.

     Vėliau aplankėme Televizijos bokštą. Ten išklausėme paskaitą apie patį bokštą ir jo istoriją, apžiūrėjome Sausio 13-osios muziejinę ekspoziciją – Laisvės kovų muziejų. Kai pakilome į bokšto viršūnę, kaip iš paukščio skrydžio matėme Vilniaus miestą ir jo apylinkes. Vaizdas buvo labai įspūdingas.

     Ekskursija buvo labai įdomi, daug visko naujo sužinojome ir namo grįžome puikios nuotaikos. Už tai esame dėkingi kantriajam vairuotojui Romualdui Savičiūnui, klasės auklėtojai Danguolei Bajarūnienei ir mokytojai Vitalijai Medzevičienei.

Brigita Bimbaitė, I klasės mokinė
Ankstesni įrašai


     Gegužės 17 dieną II klasės mokiniai leidosi į pažintinę išvyką- susipažinti su Kauno karo muziejaus ir IX forto ekspozicijomis. Besišnekučiuojant trijų valandų kelionė neprailgo. Kauno karo muziejaus lauko ekspoziciją Vilniuje buvom apžiūrėję prieš porą metų, dabar norėjome pamatyti legendinio Dariaus ir Girėno lėktuvo nuolaužas.

Gerbiama Gimnazijos bendruomene,

maloniai kviečiame Jus į Šeimos šventę, skirtą mokyklos 25-mečiui. Laukiame Jūsų 2017 m. gegužės 20 d. (šeštadienį) 16 val. gimnazijos kiemelyje.                    

Direktorė Jūratė Sveikauskienė

     Kasmet baigiantis mokslo metams pirmokai kasdienę pamokinę veiklą paįvairina pažintinėmis ekskursijomis. Šiemet apsilankėme Zarasų r. Salake įsikūrusiame Gražutės regioninio parko lankytojų centre, kur labai vaizdžiai buvome supažindinti su parko kraštovaizdžiu, didžiule augalų ir gyvūnų įvairove bei salakiškių pasididžiavimu – aukščiausia šalyje tašytų lauko akmenų bažnyčia.

     Gegužės 12 dieną 5 klasės mokiniai vyko į Lietuvos sostinę Vilnių. Pirmiausiai aplankėme Vilniaus Katedros  požemiuose įrengtą modernią ekspoziciją, pristatančią laidojimo tradicijas, archeologinių tyrinėjimų metu surastus radinius ir sužinojome paties statinio istoriją. Mokinių dėmesį itin patraukė požemių įžymybės – slaptoji karalių kripta, valdovų mauzoliejus, kuriame ilsisi garsiosios Barboros Radvilaitės palaikai, freska, pripažinta vienu seniausių sieninės tapybos pavyzdžių Lietuvoje.

     Tirpsta paskutinės mokslo metų dienos, nenumaldomai artėja taip laukiamos mokinių atostogos, o jos, kaip žinia, kartais būna labai pavojingos. Pavojai tyko visur: gatvėje, miške, vandenyje...