6 klasės projektas „Meno kūriniai Ignalinoje“

Gegužės 29 d. mes, 6 klasės mokiniai, susipažinę su projektinės veiklos užduotimis, iškeliavome į Ignaliną. Mūsų tikslas buvo susipažinti su Ignalinos viešosiose erdvėse esančiais meno kūriniais, išsiaiškinti, kas juos sukūrė, atlikti mokytojos Audronės Krikščionaitienės  pateiktas užduotis.

Viena iš užduočių buvo – suskaičiuoti Ignalinos apžvalgos bokšto laiptelius. Gudriausi į pagalbą pasitelkė daugybos lentelę, kiti skaičiavo lipdami. Vėliau keliavome į Ignalinos miesto centrą, apžiūrėjome skulptūras, o mūsų klasės auklėtoja ir dailės mokytoja Audronė Krikščionaitienė papasakojo, ką jos vaizduoja. Išrinkome ir patį gražiausią meno kūrinį, kurį norėtume parodyti į Ignaliną atvykusiam svečiui. Juo tapo prie ežero esanti skulptoriaus Gintaro Černiaus sukurta skulptūra, vaizduojanti Ignalinos legendą.

Nors per dieną nukeliavome net 16 kilometrų ir šiek tiek pavargome, esame laimingi smagiai praleidę laiką ir susipažinę su meno kūriniais.

Gabija Apyvalaitė ir Skaistė Meškelaitė, 6 klasės mokinės

Gegužės 22 dieną būrys Vidiškių gimnazijos jaunųjų dailininkų (Ernesta Paslauskaitė, Gabija Rokytė, Ostinas Ivanovas, Monika Žemaitytė, Adelė Misiūnaitė, Kotryna Ševcovaitė, Edita Gulbinskaitė, Rugilė Laučiškytė, Faustina Čiūdaraitė ir Liveta Meškėnaitė) linksmomis, ryškiomis spalvomis perdažė miestelio autobusų stotelę.

Gegužės 29 dieną mes, ketvirtokai, puikiai nusiteikę, rinkomės į išleistuvių popietę „Ketvirtokų nominacijos“. Į šventę susirinko tėveliai, močiutės ir seneliai. Renginio pradžioje, žiūrėdami nuotraukas, prisiminėme kartu prabėgusius ketverius metus. Tada sulaukėme ketvirtokų nominacijų. Pačius geriausius, ypatingiausius bendraklasius rinkome visą pavasarį.

Vieną gražų sekmadienio rytą Utenoje vyko partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginys. Šaulių sąjungos Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės nariai, laikydami rankose vėliavas, žygiavo miesto gatvėmis ir aplankė Utenos Kristaus žengimo į dangų bažnyčios šventorių, po to paminklą Vytauto apygardos partizanams atminti. Čia pat, prie Utenos savivaldybės pastato, vyko Valstybinės vėliavos pakeitimo ceremonija.

Gegužės 26 dieną sulaukėme jau ketvirtojo Lietuvoje garsaus žmogaus – aktoriaus, dainininko, laidų vedėjo Dominyko Vaitiekūno. Jis labai atvirai pasakojo apie savo gyvenimą, ne visada linksmą ir laimingą, dažniau sunkų ir liūdną, ir apie tai, kaip jis dorojosi su tais momentais, kai jam atrodė, kad gyvenimas jį skriaudžia ir yra neteisingas.

Kaip jau įprasta, kiekvienais mokslo metais mokyklos antrokams dalis kūno kultūros pamokų vyksta Ignalinos baseine. Jie dalyvauja LPF vykdomame projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Šiemet prie mūsų grupelės prisidėjo ir trečiokai. Vaikai spalio – gruodžio ir vasario – gegužės mėnesiais mokėsi plaukimo įgūdžių.