Aktualijos

Ekskursija į Genocido muziejų ir Tuskulėnų parką

     Lapkričio 9-ąją dieną, III klasės mokiniai leidosi į išvyką. Šį kartą jie aplankė Genocido aukų muziejų bei Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą. Pasakojimai apie tuos laikus mums neprailgo, nes klausytis, kas vyko senais laikais Lietuvoje, buvo tuo pačiu ir įdomu, ir šiurpu. Genocido muziejuje gidas vedė mus pro tardymo kameras, parodė kokios buvo sąlygos.

     Iš gidų išgirdome kokie žiaurūs dalykai vyko ten, kur buvome, o mes to net nenutuokėme, šiurpiausia buvo matyti ekspozicijoje rastus aukų daiktus, kurių buvo iš ties daug ir įvairių. Pakeliui važiuodami į Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą užsukome į nuostabaus grožio Švento Petro ir Povilo bažnyčią, kurioje visi žavėjomės jos neįprasta architektūra, vidiniu bei išoriniu grožiu. Pagaliau atvykome į Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą, kuriame taip pat buvo nejauku tarp verčiančių vaizdų bei pasakojimų. Pamatėme daug įdomių dalykų, kurie tuo pačiu metu ir šiurpino, ir domino. Aplankytas tradicija tapęs prekybos centras „Akropolis“, išalkę ėjome pasisotinti, o pasisėmę jėgų greitai bei saugiai grįžome namo. Už išvyką esame dėkingi mūsų gerajam vairuotojui R. Gulbinskui, auklėtojai O. Lukoševičienei bei istorijos mokytojai D. Bajarūnienei.

Justinas Kazimirėnas, III kl. mokinys
Ankstesni įrašai


     Lapkričio 13 dieną, pirmadienį, prasideda Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – tai mokytojo ar klasės draugo istorijų skaitymas ir jų klausymasis šiltoje jaukioje klasėje. Jis vyks ne tik gimnazijoje, bet ir  tūkstančiams vaikų ir suaugusiųjų nuo pat Grenlandijos iki Baltarusijos. Tai nuotykis, įleidžiantis į užburiantį knygų pasaulį, skatinantis puoselėti skaitymą balsu ir šiaurietiškas pasakojimo tradicijas bei literatūrą. Nuostabių istorijų garsinis skaitymas vyks gimnazijoje visą kitą savaitę kiekvienos pamokos pradžioje. Malonaus skaitymo, klausymosi ir pažinties su šiaurės šalių rašytojų kūryba.

Vitalija Medzevičienė, bibliotekininkė

„Knygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir

 rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą“

(Fransis Bekonas)

     Šiais laikais, kai mūsų laiką bei dėmesį glemžiasi televizija, kompiuteriniai žaidimai ir išmanieji telefonai, knyga dažnai lieka užversta ir palikta dulkėti lentynoje. Gimnazijos biblioteka stengiasi, kad taip nenutiktų, kad vaikas kuo anksčiau susidraugautų su knyga.

     Gimnazijos Mokinių taryba (toliau MT) šiuos mokslo metus pradėjo aktyvia veikla. Pirmajame MT susirinkime buvo aptarti praėjusių metų veiklos rezultatai, balsuojant išrinkta nauja MT „administracija“: pirmininke tapo Monika Žemaitytė, pavaduotoja Gabija Rokytė, o sekretoriumi Ostinas Ivanovas. Taip pat išrinkti keturi atstovai į Ignalinos rajono mokinių asociaciją (toliau IRMA): Pijus Sigvidas Krinickas, Gabija Rokytė, Gabija Patiejūnaitė, Adelė Misiūnaitė, kurie dalyvavo pirmajame IRMA susirinkime ir išrinko naująjį IRMA pirmininką Kajų Vielį.

     3 ir 4 klasės mokiniai kartu su mokytoja Jūrate Šalkauskiene ir socialine pedagoge Jurgita Rėkašiene 2017-2018 m. m. dalyvauja prevencinėje programoje „Įveikiame kartu“.

     I klasės mokiniai, besimokydami pagal integruotą technologijų kursą, nusprendė susipažinti su pasieniečio ir kinologo profesijomis. Spalio 27 dieną jie, lydimi technologijų mokytojų Audronės Krikščionaitienės ir Rimanto Malinausko, nuvyko į Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės būstinę. Ten mokinius pasitiko pasienietė Jolanta, kuri įdomiai ir išsamiai supažindino su šia profesija, parodė filmą, atsakė į mokinių klausimus.