Šachmatai mokykloje

Lietuvos Šachmatų federacija, bendradarbiaudama su leidykla „Šviesa“, ėmėsi įgyvendinti iniciatyvą „Šachmatai mokyklose“. Šį pilotinį projektą išbandys keturiasdešimt Lietuvos mokyklų, viena iš jų – mūsų gimnazija. Žaisti šachmatais mokysis mūsų pirmokai. Šio projekto tikslas – supažindinti mokinius su šachmatų žaidimu, logikos dėsniais, istorija, etika. Žaidimo naudą jau seniai pastebėjo kitos pasaulio šalys ir nuo pradinių klasių moko mokinius žaisti ir mėgautis šiuo žaidimu. Šachmatų žaidimas – be galo įdomus ir gražus, padedantis mokiniams ne tik pagerinti mokymosi rezultatus, bet ir pažinti pasaulį! Sėkmės ir pažinimo džiaugsmo pirmokams!

Ilona Pakalkienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Lapkričio 30 dieną gimnazijos 3 ir 4 klasių mokinukai lankėsi Ignalinos krašto muziejuje, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Padėk man padaryti pačiam“. Šios programos metodiniu pagrindu pasirinkta M.Montessori mokymo sistema yra nuostabiai technologiška, apgalvota,
tikslinga ir apima ne tik intelektualių, bet ir dvasinių sugebėjimų vystymą. Pagrindinis šios edukacinės programos tikslas – kūrybingos, laisvos ir savarankiškos asmenybės ugdymas.

Lapkričio 16 dieną gimnazijoje buvo minima tolerancijos diena. Mokinių taryba kartu su visos gimnazijos mokiniais skatino atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančių ir turinčių problemų, toleranciją. Šių metų tolerancijos dienos simbolis – rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis Pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Nes rankos kuria, bet rankos gali ir sugriauti.

Svarbus mokyklos uždavinys – visapusiškas vaiko ugdymas. Smagu, kad to siekti padeda ir mūsų mokinių šeimų nariai.

Lapkričio 23 dieną Ignalinos sporto ir pramogų centro sporto salėje vyko rajono bendrojo ugdymo mokyklų berniukų futbolo (5x5) varžybos, kuriose mūsų gimnazijos futbolininkai susitiko su Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos bei Č. Kudabos progimnazijos pirma ir antra komandomis.

Lapkričio 21 dieną Vidiškių gimnazijos bendruomenė rinko Darbo tarybą. Suskaičiavus rinkimų balsus, į Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos Darbo tarybą išrinkti: kūno kultūros mokytojas metodininkas Gintaras Gruodis, biologijos mokytoja ekspertė Ona Motiejonienė ir valgyklos vyr. virėja Jūratė Gulbinskienė.

Lionė Gruodienė, muzikos vyresnioji mokytoja, Darbo tarybos rinkimų komisijos pirmininkė