Aktualijos

Smagios pamokos

     Lapkričio 30 dieną gimnazijos 3 ir 4 klasių mokinukai lankėsi Ignalinos krašto muziejuje, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Padėk man padaryti pačiam“. Šios programos metodiniu pagrindu pasirinkta M.Montessori mokymo sistema yra nuostabiai technologiška, apgalvota,
tikslinga ir apima ne tik intelektualių, bet ir dvasinių sugebėjimų vystymą. Pagrindinis šios edukacinės programos tikslas – kūrybingos, laisvos ir savarankiškos asmenybės ugdymas.

     Atvykę buvome palydėti į kambarį, kuriame buvo daug salelių su įvairiausiomis veiklomis. Greitai visi mokiniai gavo užduotis, nuobodžiaujančių nebuvo. Čia kiekvienas rado užsiėmimą pagal pomėgius: piešė mandalas, kūrė ornamentus, rikiavo spalvas, skaičiavo ir pildė matematines lenteles, kalė, varstė, tempė gumytes, „dalino picą“, statė pilis, rūšiavo daiktus pagal klausą, liesdami įvairius paviršius užrištomis akimis, pagal formą atitinkančius geometrinius kūnus. Vaikai išbandė daugybę įvairių veiklų. Laikas prabėgo greitai, pamokos vaikams nė trupučio neprailgo, tačiau teko užleisti vietą  kitiems mokiniams.

     Toliau pamoka vyko muziejuje. Čia vaikai susipažino su krašto istorija, klausė įdomaus pasakojimo apie lino kelią, žvejybos amatą, savo rankomis palietė senovinius daiktus, sužinojo daug įdomių dalykų.

        Didelį įspūdį padarė  ignalinietės Lėjos Cicėnaitės tapybos darbų paroda „Dangus labai arti“, Palūšėje vykusio dailininkų plenero dalyvių darbai.

        Sugrįžę į mokyklą džiaugėmės, kad šios pamokos buvo naudingos, įdomios ir smagios.    

Jūratė Šalkauskienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja
Ankstesni įrašai


     Lapkričio 16 dieną gimnazijoje buvo minima tolerancijos diena. Mokinių taryba kartu su visos gimnazijos mokiniais skatino atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančių ir turinčių problemų, toleranciją. Šių metų tolerancijos dienos simbolis – rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis Pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Nes rankos kuria, bet rankos gali ir sugriauti.

     Svarbus mokyklos uždavinys – visapusiškas vaiko ugdymas. Smagu, kad to siekti padeda ir mūsų mokinių šeimų nariai.

     Lapkričio 23 dieną Ignalinos sporto ir pramogų centro sporto salėje vyko rajono bendrojo ugdymo mokyklų berniukų futbolo (5x5) varžybos, kuriose mūsų gimnazijos futbolininkai susitiko su Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos bei Č. Kudabos progimnazijos pirma ir antra komandomis.

     Lapkričio 21 dieną Vidiškių gimnazijos bendruomenė rinko Darbo tarybą. Suskaičiavus rinkimų balsus, į Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos Darbo tarybą išrinkti: kūno kultūros mokytojas metodininkas Gintaras Gruodis, biologijos mokytoja ekspertė Ona Motiejonienė ir valgyklos vyr. virėja Jūratė Gulbinskienė.

Lionė Gruodienė, muzikos vyresnioji mokytoja, Darbo tarybos rinkimų komisijos pirmininkė

     Vidiškių gimnazijos kolektyvas nuoširdžiai dėkoja buvusiam gimnazijos mokiniui, įmonės Tiketa vadovui Andriui Žiauberiui už suteiktą galimybę apsilankyti grupės „Rondo“ koncerte ir pamatyti nuostabų šou !