Aktualijos

Kiaušinių marginimo pamoka

     Artėjant gražiausiai pavasario šventei – šv.Velykoms – gimnazijos ketvirtokai tęsia pasiruošimą.  Neseniai Ignalinos krašto muziejuje mokėsi rišti verbas, o kovo 28 dieną apsilankė Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studijoje, kurios vadovė  dailės mokytoja metodininkė Nijolė Trinkūnienė vedė edukacinę pamoką – mokymus „Tradiciniai kiaušinių dažymo būdai“. Mokiniai sužinojo, kad kiaušinius galima dažyti ne tik svogūnų lukštais, augalais, marginti vašku, bet ir skutinėti. Mokytoja nuotaikingai pasakojo apie savo kūrybinius bandymus, supažindino su lietuvių liaudies raštais, o vaikai kantriai laukė smagiausios užsiėmimo dalies – kiaušinių marginimo vašku. Išbandę pirmuosius brūkšnelius, „pėdeles“, vaikai kūrė saulutes, gyvybės medžius, taškeliais ir įvairiais ornamentais išmargino savo kiaušinius. Mokytojai paaiškinus, kaip išgauti įvairių spalvų raštus, darbas studijoje virte virė, o gautas rezultatas maloniai nustebino. Pasidžiaugę savo darbais,  mokiniai apžiūrėjo tapytų verbų parodą, padėkojo mokytojai Nijolei už smagią ir įdomią pamoką ir kartu nusifotografavo.

     Ši puiki pamoka – tai dalis mokytojų Nijolės Trinkūnienės ir Elenos Abeciūnienės vykdomo eTwinning projekto „Etnokultūros tradicijų išsaugojimo svarba“.     

     Grįždami ketvirtokai sustojo prie šv. Velykų medžio Laisvės aikštėje ir papuošė jį savo darbo margučiais.

     Džiugi švenčių laukimo nuotaika plevena ketvirtoje klasėje!

Elena Abeciūnienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja
Ankstesni įrašai


     Gimnazijos mažiausieji, pirmokai ir antrokai, jau gyvena pavasarinių švenčių laukimu.

     Vasario 22 dieną gimnazijoje lankėsi Ignalinos rajono policijos komisariato pareigūnė Jurgita Zenkuvienė. Ji trečiokams ir ketvirtokams pravedė įdomią pamoką apie patyčias.

     Kovo 19-23 d. gimnazijoje skelbiama veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018. Savaitės tikslas-sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą, dalintis efektyviomis patyčių prevencijos patirtimis ir skatinti kiekvieną prisidėti, kad mūsų visuomenėje mažėtų patyčių ir dėl jų kenčiančių žmonių.

     Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, bendradarbiaudama su „Vaikų linija“ ir atsakingu verslu, pristato mokiniams skirtą virtualų testą, kuris padės atpažinti netinkamą elgesį ir pasitikrinti, ar teisingai reaguojama į patiriamas ar stebimas patyčias.

     Kovo 14 dieną III klasės mokinės Edita Gulbinskaitė ir Dovilė Kriugiškytė dalyvavo Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vykusioje respublikinėje konferencijoje „Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2018“.