Aktualijos

Gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija

     Balandžio 12 dieną gimnazijoje šurmuliavo pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Jaunasis tyrėjas“. Jos tikslas buvo žadinti mokinių norą domėtis juos supančia aplinka, ugdyti tiriamojo darbo gebėjimus, pažinimo, kūrybiškumo ir mokėjimo mokytis kompetencijas. Į konferenciją atvyko pradinukai iš visų rajono mokyklų. Mokiniai ne tik pristatė teorinius pranešimus, bet ir demonstravo praktinius eksperimentus.

     Konferencijos pradžioje dalyviai ir žiūrovai buvo pakviesti į mažųjų varniukų laboratoriją ir nusikėlė į paslaptingą chemijos pasaulį, kuriame žavėjosi mirguliuojančia lavos lempa.

     Apie kitus netikėtumus, pavyzdžiui, kaip kiaušinis gali tapti guminiu kamuoliuku, papasakojo Vidiškių gimnazijos Mielagėnų skyriaus trečiokės Aistė Apyvalaitė ir Gabrielė Čepulytė. Kaip pasigaminti elektrą demonstravo Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro trečiokai Alanas Vorobjovas, Edita Baltakytė ir Evita Serebriakovaitė. Jauniausios konferencijos dalyvės, mūsų gimnazijos pirmokės Giedrė Gruodytė ir Kamilė Dovidova, atskleidė spalvų paslaptis. Netikėtus atradimus apie rūdis ir drėgmės matuoklį pristatė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos trečiokai Adrija Baranovskaja ir Jokūbas Basijokas. Vidiškių gimnazijos trečiokai Jokūbas Umbrasas, Liepa Gruzdytė ir Nojus Grigonis pristatė savo žaliąją palangę, o Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos antrokė Gabija Lapėnaitė supažindino su žaliąja vaistinėle, kurią užaugino savo klasėje. Kas ropoja aštuoniomis kojomis ir kaip apsisaugoti nuo erkių, papasakojo Vidiškių gimnazijos ketvirtokai Austėja Garnevičiūtė, Gabrielė Grinkevičiūtė ir Vitalij Andrejev. Įdomiu tyrimu apie pomėgius pasidalino Vidiškių gimnazijos antrokės Raminta Akinskaitė, Goda Maldžiūtė ir Gabija Česokaitė. Svečiai iš Dūkšto mokyklos ne tik pasidalino patarimais, kaip augti sveikiems, bet ir paskatino visus pajudėti pagal nuotaikingą melodiją, o jaunieji žurnalistai iš Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos priminė sveikos gyvensenos taisykles.

     Konferencijai baigiantis mokiniai atliko smagų eksperimentą. Tereikia tik actą sumaišyti su soda ir išsiskyrusios dujos pripučia besišypsantį balioną. Jokio vargo, tik daug teigiamų emocijų!

     Dėkojame mokytojoms, padėjusioms pasiruošti jauniesiems tyrėjams: Rožei Bielinienei, Romualdai Bagdonienei, Irenai Šuminienei, Aldonai Misiūnienei, Anastazijai Servutienei, Daliai Zabulienei, Dianai Kindurienei, Elenai Abeciūnienei, Jūratei Šalkauskienei.

     Ačiū renginį vedusioms penktokėms Gabijai Peciulevičiūtei ir Austėjai Kazinec.

     Linkime naujų, įdomių ir netikėtų atradimų!

Ilona Pakalkienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė
Ankstesni įrašai


     „Kariūnas yra būsimas Lietuvos karininkas – lyderis, todėl jis priekyje – kaip ieties smaigalys... Patinka karyba, mėgsti iššūkius, gebi dirbti komandoje ir nenori studijų metu rūpintis socialiniais reikalais? Rimtai pasidomėk studijomis vienintelėje aukštojoje karinėje mokykloje! Garantuojame, kad šioje aukštojoje universitetinėje mokykloje studijos skirsis nuo daugelio kitų šalies aukštųjų mokyklų užsiėmimų“,– taip paskaitą pradėjo Vidiškių gimnazijoje besilankantys generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos (toliau – LKA) atstovai.

     Balandžio 16 – gegužės 4 d. gimnazijos 2, 4, 6, 8 klasių mokiniai dalyvaus Nacionalinio egzaminų centro organizuojamame veiksmo tyrime, taikant Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo įrankius (diagnostinius ir standartizuotus testus).

     Šv. Velykos – gražiausia pavasario šventė. Tai ne tik bundanti gamta, margučių dažymas, bet ir Velykų atostogos, kurios šiemet buvo trumpos ir pralėkė taip greit... Tačiau sugrįžę į mokyklą, vaikai dar gyveno švenčių įspūdžiais. Pirmas sekmadienis po Velykų – Vaikų velykėlės.

     Sausio mėnesį gamtosauginis komitetas paskelbė ekologinį konkursą „Mano žalioji palangė“. Jame dalyvavo pradinės ir 5-7 klasės. Praėjus dviem mėnesiams, nutarėme apžiūrėti auginamus augalus ir negalėjome nesižavėti klasių išradingumu.

     Šeštadienį, balandžio 7 d., kai visi dar atostogavo, 17 mūsų gimnazijos 5-II klasių mokinių jau penktą kartą vyko švęsti Hanso Kristiano Anderseno gimtadienio.