Aktualijos

Mintys po ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“

     Sausio mėnesį gamtosauginis komitetas paskelbė ekologinį konkursą „Mano žalioji palangė“. Jame dalyvavo pradinės ir 5-7 klasės. Praėjus dviem mėnesiams, nutarėme apžiūrėti auginamus augalus ir negalėjome nesižavėti klasių išradingumu.

     Pirmokai augino pupas, jos užaugo didesnės už pačius pirmokus, gal taip vešliai jos bujojo dėl to, kad nuo kenkėjų – amarų jas „gynė“ boružėlės. Antrokų palangė pasipuošusi įvairiais augalais. Komisijos akys „užkliuvo“ už didelio moliūgo, kuris lipo lango stiklu ir jau ruošėsi žydėti, už gausybės sudygusių ir augančių agurkų. Trečiokė Liepa augino „oliziuką“, kurio „žmona“ liko augti namuose. Šioje palangėje ir moliūgas „pražydo“ Lietuvos vėliavos spalvomis. Vaikai džiaugėsi, kad jie augina antrą svogūnų derlių, nes pirmo derliaus svogūnus suvalgė su lašinukais... Išradinga ketvirtokų palangė su gausybe augalų. Kiekvienas vaikas augino savo augalą, stebėjo jo augimą, stropiai pildė stebėjimo lapus.

     Penktokai pagamino dekoratyvines dėžutes, į kurias sustatė indelius su augančiais augalais. Kiekvienas augalas turi etiketę, kurioje nurodytas pavadinimas, todėl komisijos nariai nepasiklydo augalų labirintuose. Šeštokai nutarė, kad pavasaris – tinkamas metas padauginti augalus, todėl visa jų palangė vešėjo nuo kambarinių gėlių – pelargonijų, kai kurios iš jų jau ruošėsi žydėti. Septintokai nustebino savo išmone ir pademonstravo, kad plastmasinius indelius nudažius specialiais dažais galima „apgauti akis“ ir manyti, kad tai – moliniai indeliai. Estetiškos augalų etiketės, mediniai padėkliukai maloniai nuteikia. Beje, padėkliukus pagamino tėvai...

     Džiaugėmės visų klasių žaliosiomis palangėmis, dėkojome klasių auklėtojoms ir mokiniams. Sunku buvo klasių auklėtojoms išrinkti mokinius, labiausiai prisidėjusius prie šio konkurso, bet vis tik... patiems darbščiausiems įteikėme sėklų pakuotes, kad galėtų ir namuose tęsti pradėtą darbą. Pasiūlėme dalyvauti respublikiniame ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“.

     Gamtosauginis komitetas dėkoja pradinių ir 5-7 klasių mokiniams ir jų auklėtojoms už dalyvavimą konkurse.

Ona Motiejonienė, biologijos mokytoja ekspertė, gamtosauginio komiteto koordinatorė
Ankstesni įrašai


     Šeštadienį, balandžio 7 d., kai visi dar atostogavo, 17 mūsų gimnazijos 5-II klasių mokinių jau penktą kartą vyko švęsti Hanso Kristiano Anderseno gimtadienio.

     Mokinių atostogos – puikus laikas mokytojams mokytis ir dalytis gerąja patirtimi.

     Prieš Velykų šventes mažieji pirmokai dalyvavo edukacinėje veikloje „Prakalbink molį“, kuri vyko Vidiškių bibliotekoje. Keramikos mokytoja Jolita Bužinskienė supažindino su moliu, jo ruošimo, pjaustymo, lipdymo būdais ir dekoravimo technika.

     Kovo 30 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi mokytojos Vilhelmina Dragūnienė ir Edita Šiaudinytė iš Švenčionių profesinio rengimo centro, kuris yra jaukiame gamtos kampelyje netoli Švenčionių miesto, buvusio Cirkliškio dvaro pastatuose.

     Artėjant gražiausiai pavasario šventei – šv.Velykoms – gimnazijos ketvirtokai tęsia pasiruošimą.  Neseniai Ignalinos krašto muziejuje mokėsi rišti verbas, o kovo 28 dieną apsilankė Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studijoje, kurios vadovė  dailės mokytoja metodininkė Nijolė Trinkūnienė vedė edukacinę pamoką – mokymus „Tradiciniai kiaušinių dažymo būdai“.