Aktualijos

Mintys iš pirmų lūpų apie pirmąjį nacionalinį parką Lietuvoje

     Gegužės 7 dieną biologijos pamoką „Gamtos apsauga“ II gimnazijos klasėje vedė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko gamtos skyriaus vedėjas Tautgirdas Masiulis.

     Jis mokinius supažindino su parko įkūrimo istorija (1974 m.) ir tikslu. Pagrindinis tikslas – išsaugoti ir atkurti Aukštaitijos etnokultūrinės srities gamtinius ir kultūrinius savitumus, skleisti gamtosaugos idėjas ir ugdyti ekologinį sąmoningumą. Nuo 2010 metų sausio 1 d. Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos sujungtos į vieną. Ignalinos rajonui priklauso 50% parko teritorijos, o Utenos ir Švenčionių rajonams – po 25 %. Iš viso parkas užima 40,5 tūkst. ha plotą. Čia tyvuliuoja 126 ežerai ir ežerėliai. Didžiausias yra Kretuonas – 829 ha. Apie 70% parko teritorijos dengia miškai, daugiausia pušynai.

     Mokiniams buvo pristatytos įvairios augalų rūšys, augančios parko teritorijoje: mažoji gegužraibė, plačialapė klumpaitė, raiboji gegūnė – tai Lietuvos Raudonosios knygos augalai. Labai plačiai buvo išanalizuotos paukščių rūšys, jų buveinės, prisitaikymas, perėjimo vietos, priešai. Apie augalus ir paukščius buvo ne tik pasakojama, bet ir demonstruojamos jų nuotraukos, todėl mokiniams labiau įsiminė. Kalbėta ir apie vykdomas veiklas, monitoringus (apskaita ir stebėjimas) ir, be abejo, problemas. Gamtos skyriaus vedėjas kvietė mokinius įsijungti į tiriamąją veiklą.

     Mokiniai susidomėję klausė pasakojimo, pateikė klausimų. Iš šios pamokos jie sužinojo daugybę augalų ir paukščių rūšių ir suprato, kad norint išsaugoti organizmų buveines reikia daug darbo, kantrybės ir žmonių supratimo.

     Kviečiu visus prisijungti prie gamtos turtų puoselėjimo ir saugojimo. Jei neliks augalų, gyvūnų – nebus ir mūsų.

Ona Motiejonienė, biologijos mokytoja ekspertė, gamtosauginės veiklos koordinatorė
Ankstesni įrašai


Lietuvos sveikuolių sąjungos Prezidentas Simonas Dailidė gegužės 14 dieną, turo po Lietuvos mokyklas metu, lankėsi ir mūsų gimnazijoje.

     Šeštos klasės mokiniai gimnazijos bibliotekoje prisiminė spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, kuri minima kasmet gegužės 7 dieną.

     Gegužės 4 dieną I-III klasių mokiniai nekantriai laukė susitikimo su Aleksandro Stulginskio universiteto atstovais. Į gimnaziją atvyko studentė Arvaidė Venckutė, bei šio universiteto mikrobiologijos dėstytojas Aurimas Krasauskas.

     Balandžio 27 dieną pradinukai ketvirtokai Vidiškių bibliotekoje dalyvavo renginyje „Svaigiausi nuotykiai – su poezija vaikams“. Tai susitikimas su garsiu dailininku, geriausiu Lietuvoje vaikiškų knygų iliustratoriumi, vidiškiečiu Rimantu Rolia.

     Balandžio 27 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Danas Mačiulis iš Karo prievolės komplektavimo tarnybos Molėtų poskyrio. 5-III klasių mokiniams papasakojo apie Lietuvos kariuomenės struktūrą, uniformą, vadus, kariuomenės laipsnius.