Aktualijos

Pasienietis – mūsų valstybės veidrodis

     ,,Atvykstančius svečius į Lietuvą pirmieji pasitinka savo darbo profesionalai – pasieniečiai. Kaip svečius sutiksime, tokį įspūdį apie savo valstybę ir sudarysime“, – taip kalbėjo spalio 12 dieną svečiai iš VSAT prie VRM Ignalinos pasienio rinktinės vyresnioji specialistė Jolanta Vaickuvienė ir Tverečiaus pasienio užkardos specialistas Andrejus Matvejevas. Svarbiausias pasieniečių veiklos tikslas – palaikyti nustatytą valstybės sienos teisinį režimą bei atitikti šalies narystės Europos Sąjungoje reikalaujamą sienų kontrolės lygį. Pagrindiniai prioritetai teikiami valstybės sienai su Baltarusija ir Rusija, išorinėms Europos Sąjungos sienoms. Valstybės sienos apsaugos tarnyba, bendradarbiaudama su kitomis Lietuvos institucijomis bei gretimų valstybių pasienio apsaugos tarnybomis, siekia užtikrinti, kad asmenų judėjimas per sienas vyktų sklandžiai ir atitiktų tarptautinių sutarčių nustatytą tvarką. Valstybės sienos apsaugos tarnyba teikia ir kitas su visuomenės ir žmonių saugumo užtikrinimu susijusias paslaugas – vykdo Ignalinos atominės elektrinės apsaugą bei užsieniečių, nelegaliai patekusių į šalies teritoriją arba pateikusių prašymus suteikti prieglobstį, registravimą, priežiūrą, taiko įstatymų, tarptautinių konvencijų nustatytas kitas procedūras.

     I ir II klasės mokiniams buvo pristatyta pasieniečių mokykla, kuri įsikūrusi Vilniaus rajone, Medininkuose. Svečiai paaiškino, kokie keliami reikalavimai, norint joje mokytis, akcentuotas puikus fizinis pasirengimas. Pasieniečio darbas neįsivaizduojamas be bendravimo su valstybės sieną kertančiais kitų šalių asmenimis, todėl mokykloje didelis dėmesys skiriamas ir užsienio kalbų (anglų ir rusų) mokymui. Būsimi pasieniečiai išmoksta tikrinti asmenis, dokumentus ir transporto priemones, atlikti radiacinę kontrolę, naudoti žinybinius registrus, nacionalines ir tarptautines informacines sistemas, sužino Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius sienos kontrolės organizavimą, sienos stebėjimą, pasienio teisinį režimą ir pasienio sargybų funkcijas, sargybų vykdomas funkcijas ir pareigas vykdant sienos stebėjimą bei kitų svarbių pasieniečio profesijai dalykų. Labai svarbi mokymosi mokykloje dalis yra kursantų praktika VSAT padaliniuose, kurios metu mokykloje įgytas žinias mokomasi pritaikyti praktinėje veikloje. Praktikos metu kursantas privalo susipažinti su užkardos struktūra, pagrindiniais uždaviniais bei funkcijomis, užkardos saugomu valstybės sienos ruožu, užkardos tarnybos organizavimo procesu, valstybės sienos apsaugos objektais bei įrenginiais ir kitomis pasienio sargybų naudojamomis priemonėmis.

Vitalija Medzevičienė, ugdymo karjerai mokytoja
Ankstesni įrašai


     Penktadienio rytą mokykloje nuskambėjęs skambutis penktokus pakvietė ne į pirmą pamoką, o į pirmą šiais mokslo metais ekskursiją – kantriai lauktą ir atsakingai planuotą pažintinę-pramoginę išvyką į Vilnių. O suplanuota buvo nemažai, programa intensyvi – vairuotojas vos spėjo vežti mus iš vieno objekto į kitą.

     I-III klasių mokiniai dalyvavo parodoje „Išsilavinimas ir karjera 2018“. Tai vidurinio ir aukštojo mokslo užsienyje bei karjeros pasirinkimo paroda Lietuvos jaunuoliams.  Į šią parodą buvo pakviesti mokiniai ir studentai, jų tėvai ir mokytojai.

     Daug gražių sveikinimų iš mokinių ir kitų bendruomenės narių sulaukia mokytojai savo profesinės šventės – Tarptautinės mokytojų dienos – proga. Savivaldybė irgi organizuoja mokytojams konferencijas, sveikinimus ir koncertus.

     Šiame bėgime mokiniai ne tik suburiami bendrai sportinei veiklai, bet ir skatinami ugdyti solidarumo vertybes ir socialinę atsakomybę. Taigi, šioje paramos akcijoje spalio 3 d. dalyvavo ir mūsų  gimnazijos bendruomenė, kuri rinkosi Vidiškių gimnazijos kiemelyje.

     Rugsėjo 28 d. visuomenės sveikatos specialistė Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos Mielagėnų skyriaus pirmokus ir kitus pradinukus mokė kaip prižiūrėti dantukus, kruopščiai juos valytis, kokį maistą valgyti, kad visuomet išliktų balti ir sveiki.