Aktualijos

Lankėme kapus

     Artėjant Visų šventųjų, Vėlinių šventėms, žmonės važiuoti ir pėsti skuba aplankyti artimųjų kapus. Kapų kauburėliai sumirga chrizantemų ir viržių žiedais, o naktimis visos kapinės skęsta žvakių šviesoje. Nuo seno tikėta, kad ugnis simbolizuoja dviejų pasaulių – gyvųjų ir mirusiųjų – amžiną ryšį, o deganti ugnis – tai mūsų siekis susitaikyti su tais, kurie išėjo iš šio pasaulio. Žvelgdami į liepsną, mes akimirksnį pamirštame save ir susiliejame su praeitimi, pajuntame šio pasaulio trapumą, daromės geresni. Sušildytos mūsų dvasios ir širdies liepsnele nurimsta ir vėlės, žinodamos, kad jos dar gyvos mumyse.

     Vėlinių dieną aplankėme mirusių gimnazijos bendruomenės mokinių, mokytojų, darbuotojų kapus Jonėnų, Naujojo Daugėliškio, Mielagėnų, Ceikinių, Vaiciukiškės, Palūšės, Ignalinos, Kazitiškio kapinėse. Atsiliepdami į Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos raginimą aplankyti signatarų, žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, Seimo narių ir iškilių visuomenės veikėjų kapus, pagerbėme kunigo ir poeto Kazimiero Vaičionio bei kunigo, Lietuvos Helsinkio grupės nario, disidento Karolio Garuckio, palaidotų Ceikinių Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčios šventoriuje, atminimą.

     Posakis „Memento mori“ ragina susimąstyti apie tai, kad ir mūsų pačių būtis žemėje turi neišvengiamą pabaigą, o jos suvokimas turėtų veikti mūsų kasdienį gyvenimą, elgesį, veiksmus. Ir norisi tikėti, kad mirtis nėra egzistencijos pabaiga, o tik lūžis, slenkstis, kurį peržengus laukia nauja, kitokia būtis, kad ties mirties durimis gyvenimas tikrai nesibaigia, o mūsų ryšys su brangiais artimaisiais nenutrūksta – tik įgyja kitokį pobūdį.

 Jūratė Sveikauskienė, direktorė
Ankstesni įrašai


     Spalio 25 dieną II klasės mokiniai vyko į pažintinį vizitą. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ignalinos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja Jurgita Zenkuvienė supažindino mokinius su policijos komisariato struktūra, policijos veikla bei funkcijomis.

     Dar visai neseniai mūsų gimnazijos pradinukų klases bei koridorių puošė darbelių iš rudens gėrybių paroda. Parodos tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą, originalias meninės saviraiškos formas, bendraujant su šeimos nariais, mokytojomis.

     ,,Atvykstančius svečius į Lietuvą pirmieji pasitinka savo darbo profesionalai – pasieniečiai. Kaip svečius sutiksime, tokį įspūdį apie savo valstybę ir sudarysime“, – taip kalbėjo spalio 12 dieną svečiai iš VSAT prie VRM Ignalinos pasienio rinktinės vyresnioji specialistė Jolanta Vaickuvienė ir Tverečiaus pasienio užkardos specialistas Andrejus Matvejevas. Svarbiausias pasieniečių veiklos tikslas – palaikyti nustatytą valstybės sienos teisinį režimą bei atitikti šalies narystės Europos Sąjungoje reikalaujamą sienų kontrolės lygį.

     Penktadienio rytą mokykloje nuskambėjęs skambutis penktokus pakvietė ne į pirmą pamoką, o į pirmą šiais mokslo metais ekskursiją – kantriai lauktą ir atsakingai planuotą pažintinę-pramoginę išvyką į Vilnių. O suplanuota buvo nemažai, programa intensyvi – vairuotojas vos spėjo vežti mus iš vieno objekto į kitą.

     I-III klasių mokiniai dalyvavo parodoje „Išsilavinimas ir karjera 2018“. Tai vidurinio ir aukštojo mokslo užsienyje bei karjeros pasirinkimo paroda Lietuvos jaunuoliams.  Į šią parodą buvo pakviesti mokiniai ir studentai, jų tėvai ir mokytojai.