Aktualijos

Startuoja edukacinis kino projektas „Kino klubai“

     Edukacinis kino projektas „Kino klubai“ Lietuvoje prasidėjo 2017 metais kaip tarptautinio projekto „Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas“ dalis. Jį Lietuvos kino centras įgyvendino kartu su Jungtinės Karalystės kino edukacijos organizacija „Film Literacy Europe“ bei Latvijos ir Gruzijos nacionalinėmis kino institucijomis. Prie projekto finansavimo prisidėjo Europos Komisijos MEDIA programa.

     Gimnazija šiais mokslo metais irgi pradėjo dalyvauti šiame projekte. Jis skirtas 7-IV klasių mokiniams. Kiekvieną mėnesį iš specialiai projektui sudaryto filmų katalogo gimnazijoje bus rengiama filmo peržiūra. Svarbiausia – nereikės rūpintis filmų licencijomis, o filmus moksleiviai galės žiūrėti legaliai ir nemokamai.

     Pirma filmo peržiūra, skirta paminėti Vaiko teisių apsaugos savaitę, vyko lapkričio 22 dieną. Mokiniai kartu su socialine pedagoge Jurgita Rėkašiene bei matematikos mokytoju Dainiumi Vaitkevičiumi žiūrėjo Giedrės Beinoriūtės režisuotą dokumentinį filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“. Filmo herojai sujaudino žiūrovų širdis, privertė rimtai susimąstyti, kaip gyvena sunkiai besiverčiantys, neturintys tėvų ar neįgalūs vaikai. Pasibaigus filmui vyko filmo aptarimas.

     Socialinė pedagogė Jurgita Rėkašienė ir Mokinių taryba kviečia daugiau mokinių prisijungti prie kino klubo. Apie artimiausią filmo peržiūrą bus pranešta klasės auklėtojams. Iki kito susitikimo!

Monika Žemaitytė, Mokinių tarybos pirmininkė
Ankstesni įrašai


     Lapkričio 19-25 d. vyko Vaiko teisių apsaugos savaitė. Savaitės tikslas – priminti mokiniams teises ir pareigas, atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globos, gynimo ir saugojimo nuo neigiamos įtakos svarbą, domėtis mokslo ir meno pasiekimais. Mūsų gimnazijoje ši savaitė skelbiama 20 – tą kartą.

     Lapkričio 21-ąją gimnazijos kiemelyje įvyko iškilus gimnazijai momentas – buvo iškelta gamtosauginių mokyklų Žalioji vėliava.

     Lapkričio 16 d. gimnazijoje vyko popietė, skirta Tarptautinei  tolerancijos dienai paminėti. Ši diena UNESCO sprendimu minima nuo 1995 m. lapkričio 16 d.

     Lapkričio 16 dieną gimnazijoje lankėsi charizmatiška, jauna lektorė Diana Verikaitė iš UAB ,,Kalba.Lt“. Ji savo pamoką orientavo į jauno žmogaus identiteto suvokimą ir savęs pažinimą, padedant ant permainų slenksčio stovintiems mokiniams geriau pažinti save ir pasaulį.

     Vilniuje lapkričio 11-18 dienomis vyko garsieji Aušros Vartų Gailestingumo Motinos Globos atlaidai. Šių metų Aušros Vartų Gailestingumo Motinos Globos atlaidų tema – „Štai tavo Motina“.