Adventiniai skaitymai

Peržengus gruodžio slenkstį, gamtoje prasideda pats tamsiausias metas. Adventas – geras metas pamąstymui apie tai, kas iš tikrųjų mums svarbu, ko mums ir mūsų draugams reikia ir ką galime jiems duoti.

Paskutiniąją Advento savaitę gimnazijos trečiokai buvo pakviesti į Vidiškių miestelio biblioteką, kurioje vyko adventinių skaitymų popietė. Čia susirinko ir maži, ir dideli. Kunigas įdomiai ir išsamiai pasakojo apie Advento prasmę, senjorai dainavo Advento dainas, vyresnieji mokiniai skaitė eiles, dainavo. Džiugu, kad trečiokai ne tik stebėjo ir klausė, bet ir patys buvo aktyvūs šventės dalyviai.

Šis buvimas kartu leido pajusti tikrąjį Advento laukimo džiaugsmą ir suprasti, kad Kalėdos jau čia pat...

Diana Kindurienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Ketvirtadienį buvome išvažiavę į nuostabią ekskursiją. Pirmiausiai aplankėme  Nacionalinį muziejų. Pamatėme daugybę senų eksponatų ir Žalgirio mūšio maketą. Matėme įvairių laikotarpių lietuvių buities rakandus.

Šaltą gruodžio 17-osios rytą mes, gimnazistai, išvykome į Vilnių, kur aplankėme Seimą ir senamiestį. Šią kelionę mes „užsidirbome“ parodę savo žinias viktorinoje „AIDS – geriau žinoti!“, vykusioje gruodžio 3 dieną. Visiems joje dalyvavusiems I-IV gimnazinių klasių mokiniams buvo padovanota ekskursija į sostinę.

Artėjant didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms, Vidiškių gimnazijos pradinukai dalyvavo projekto Kultūros pasas edukacinėje pamokoje „Mano angelas sargas“. Mokiniai supažino su tradicinio liaudies meno kūriniais – angelais, menininkų sukurtais panaudojant natūralias medžiagas.

Viskas prasidėjo nuo netikėtos buvusios mūsų mokinės Rūtos Bielinytės žinutės, kurioje ji siūlė surengti mokymus labai aktualia merginoms tema, kaip prižiūrėti odą ir kaip naudotis dekoratyvinės kosmetikos priemonėmis, kad ne pakenktume prigimtiniam grožiui, o jį paryškintume.

Gruodžio 12 dieną pradinių klasių mokiniai kartu su tėveliais vyko  į pažintinę ekskursiją -  Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro edukacinį renginį „Advento vartus pravėrus...“ Nuvykus pirmiausia teko gilinti ir plėsti žinias žiūrint ištraukas iš filmo „Lietuvių kalendorinės šventės“, po to – kibti į darbą. Rezultatas – puikus.