Akcija „Vokas ne kyšiui, o nuoširdžiam padėkos žodžiui“

Gruodžio 9-oji nuo 2004 m. visame pasaulyje minima kaip „Tarptautinė antikorupcijos diena“. Kovojant su korupcija svarbu atkreipti į jos apraiškas mokinių dėmesį. Kadangi viena iš žinomiausių visiems korupcijos formų yra kyšininkavimas, gruodžio 10-ąją gimnazijoje vykdėme akciją „Vokas ne kyšiui, o nuoširdžiam padėkos žodžiui“.

Metų pabaiga ir prieškalėdinis laikas – puiki proga padėkoti tiems, kuriems ne visada išdrįstame, spėjame, o gal net nepagalvojame ištarti padėkos žodžius. Tądien visų buvo prašoma sustoti minutėlei ir rasti širdyje padėkos žodį, užrašyti jį ir įdėjus į simbolinį baltą voką išsiųsti adresatui.

Džiaugiuosi, kad aktyviausiai akcijoje dalyvavo  mokiniai, ir dėkoju penktokams, kurie su malonumu padirbėjo laiškanešiais.

Diana Simaškienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Steponėnas Jokūbas, Steponėnas Martynas, Rimko Matas, Malinauskas Aivaras, Kardelis Pijus, Česūnas Rokas Ervinas, Andrejev Vitalij, Kurgonas Ramūnas ir Grigonis Nojus gruodžio 5 dieną dalyvavo rajono BUM berniukų futbolo 5x5 varžybose, kurios vyko Ignalinos sporto ir pramogų centro sporto salėje.

Gruodžio 3, 4 dienomis pradinių klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Aristotelio elementai“. Mokiniai susipažino su chemijos mokslo burtais, filosofu Aristoteliu, jo pasaulio samprata.

Geri ir gražūs darbai daromi tyliai, be didelės reklamos, todėl ypatinga šviesa nušviečia pilką kasdienybę, sušildo ir įkvepia.

Šių metų lapkričio 30 dieną Ignalinos r. Dūkšto mokyklos IIID ir IVD klasės mokiniai buvo išvykę į Molėtus, dalyvavo edukacinėje programoje Molėtų r. Bebrusų kaime esančiame amatų centre “Meniškas kaimas“. Užsiėmimų metu mokiniai buvo supažindinti su įvairiais amatais, kuriuos išbandė praktiškai: liejo žvakes, lipdė puodynes iš molio.

„Profesijos pasirinkimas nėra paprastas apsisprendimas. Tai ilgai trunkantis ir daug žmogaus amžiaus tarpsnių ir jo gyvenimo sričių apimantis procesas. Pradedant nuo fantazijų ir žaidimų ikimokykliniame amžiuje, pokalbių su tėvais, mokykloje su draugais ir mokytojais ir baigiant darbo vietos pasirinkimu įgijus profesiją ar specialybę mokymo įstaigoje.