Aktualijos

Dūkšto skyriaus mokinių išvyka į Molėtus

     Šių metų lapkričio 30 dieną Ignalinos r. Dūkšto mokyklos IIID ir IVD klasės mokiniai buvo išvykę į Molėtus, dalyvavo edukacinėje programoje Molėtų r. Bebrusų kaime esančiame amatų centre “Meniškas kaimas“. Užsiėmimų metu mokiniai buvo supažindinti su įvairiais amatais, kuriuos išbandė praktiškai: liejo žvakes, lipdė puodynes iš molio. Be to, žiūrėjo video medžiagą apie molio dirbinius bei klausė įdomių istorijų apie protėvių amatus ir gyvenimo būdą. Daug išmoko ir sužinojo, pasisėmė įdomios patirties ir smagiai praleido laiką. Savo sukurtas iš molio puodynes parsivežė į namus kaip suvenyrus. Prieš išvykstant mokiniams, edukacinės programos organizatoriai pavaišino mokinius pietumis: tradiciniu lietuvių patiekalu – bulviniais blynais, džiovintų ramunėlių arbata bei naminiu obuolių pyragu. Mokiniai namo parsivežė daug gerų įspūdžių, smagių akimirkų bei įgūdžių, kuriuos galės panaudoti ateityje. O gal kas nors kurį amatą pasirinks savo profesija?

Sonata Petkūnienė, IIId klasės auklėtoja
Ankstesni įrašai


     „Profesijos pasirinkimas nėra paprastas apsisprendimas. Tai ilgai trunkantis ir daug žmogaus amžiaus tarpsnių ir jo gyvenimo sričių apimantis procesas. Pradedant nuo fantazijų ir žaidimų ikimokykliniame amžiuje, pokalbių su tėvais, mokykloje su draugais ir mokytojais ir baigiant darbo vietos pasirinkimu įgijus profesiją ar specialybę mokymo įstaigoje.

     Baigėsi projekto ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje 2018“ pirmasis etapas. Jame dalyvavo Vidiškių gimnazijos antros ir ketvirtos klasės mokiniai.

     Septyni mūsų II ir III kl. gimnazijos mokiniai turėjo galimybę dalyvauti projekto „TEATRE auGINAME ŽMOGŲ“ veiklose, kurios vyko  Ignalinos kultūros ir sporto centre.

     Lapkričio 28 d. gimnazijoje svečiavosi Ignalinos r. valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistės, kurios skaitė paskaitėles 1-2 klasių mokiniams  apie sveiką mitybą, sveikatai palankius produktus, kaip pasirinkti sveikus užkandžius, kuriuose mažiau cukraus, druskos ir riebalų.

     Edukacinis kino projektas „Kino klubai“ Lietuvoje prasidėjo 2017 metais kaip tarptautinio projekto „Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas“ dalis. Jį Lietuvos kino centras įgyvendino kartu su Jungtinės Karalystės kino edukacijos organizacija „Film Literacy Europe“ bei Latvijos ir Gruzijos nacionalinėmis kino institucijomis. Prie projekto finansavimo prisidėjo Europos Komisijos MEDIA programa.