Aktualijos

Išvyka į Lietuvos Respublikos Seimą

     Šaltą gruodžio 17-osios rytą mes, gimnazistai, išvykome į Vilnių, kur aplankėme Seimą ir senamiestį. Šią kelionę mes „užsidirbome“ parodę savo žinias viktorinoje „AIDS – geriau žinoti!“, vykusioje gruodžio 3 dieną. Visiems joje dalyvavusiems I-IV gimnazinių klasių mokiniams buvo padovanota ekskursija į sostinę.

     Atvykę į Vilnių, pirmiausia aplankėme Katedros aikštės kalėdinę eglutę. Diena buvo žiemiška – krito snaigės, spindėjo lemputės, ir mes pajutome tikrą Kalėdų dvasią. Kadangi daug mokinių  šių metų eglutę gyvai pamatė pirmą kartą, ši išvykos dalis paliko didelį įspūdį. Pasidarę po keletą nuotraukų atminimui, keliavome toliau.

     Iš pradžių planavome apsilankyti užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre, tačiau dėl tam tikrų priežasčių negalėjome ir pasirinkome ekskursiją po Seimą. Ten mus pasitiko mūsų kraštietis seimo narys Gintautas Kindurys. Jis parodė mums svarbiausias seimo rūmų sales ir papasakojo apie jų funkcijas, taip pat sužinojome, kaip veikia Lietuvos Seimo rinkimai ir kaip priimami įstatymai – sužinojome visą eigą nuo projekto pateikimo iki pasirašymo. Turėjome progą pamatyti keletą žinomų politikų, susipažinti su sudėtinga Seimo veiklos sistema ir net pasimatuoti Prezidento kėdę, todėl išvyka tikrai nenuvylė.

     Dėkojame Seimo nariui Gintautui Kinduriui už šiltą priėmimą ir ekskursiją Seime, socialinei pedagogei Jurgita Rėkašienei už išvykos organizavimą, lydėjusiai visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Ingai Žilo bei vairuotojui Romui Savičiūnui už kantrybę. Išvyka finansuojama iš Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos priemonės programos projekto.

Adelė Misiūnaitė, IV kl. mokinė
Ankstesni įrašai


    Artėjant didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms, Vidiškių gimnazijos pradinukai dalyvavo projekto Kultūros pasas edukacinėje pamokoje „Mano angelas sargas“. Mokiniai supažino su tradicinio liaudies meno kūriniais – angelais, menininkų sukurtais panaudojant natūralias medžiagas.

     Viskas prasidėjo nuo netikėtos buvusios mūsų mokinės Rūtos Bielinytės žinutės, kurioje ji siūlė surengti mokymus labai aktualia merginoms tema, kaip prižiūrėti odą ir kaip naudotis dekoratyvinės kosmetikos priemonėmis, kad ne pakenktume prigimtiniam grožiui, o jį paryškintume.

     Gruodžio 12 dieną pradinių klasių mokiniai kartu su tėveliais vyko  į pažintinę ekskursiją -  Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro edukacinį renginį „Advento vartus pravėrus...“ Nuvykus pirmiausia teko gilinti ir plėsti žinias žiūrint ištraukas iš filmo „Lietuvių kalendorinės šventės“, po to – kibti į darbą. Rezultatas – puikus.

     Gruodžio 10 dieną Vidiškių gimnazijos mokinės Monika Žemaitytė ir Adelė Misiūnaitė su dailės mokytoja Audrone Krikščionaitiene dalyvavo  Lietuvos šimtmečiui ir bendruomenei skirto projekto „Dvarų istorija žadina vaizduotę“ baigiamajame renginyje, kuris vyko Paliesiaus dvare.

     Gruodžio 9-oji nuo 2004 m. visame pasaulyje minima kaip „Tarptautinė antikorupcijos diena“. Kovojant su korupcija svarbu atkreipti į jos apraiškas mokinių dėmesį. Kadangi viena iš žinomiausių visiems korupcijos formų yra kyšininkavimas, gruodžio 10-ąją gimnazijoje vykdėme akciją „Vokas ne kyšiui, o nuoširdžiam padėkos žodžiui“.