Aktualijos

Kaip pasirinkti tinkamą profesiją?

     „Profesijos pasirinkimas nėra paprastas apsisprendimas. Tai ilgai trunkantis ir daug žmogaus amžiaus tarpsnių ir jo gyvenimo sričių apimantis procesas. Pradedant nuo fantazijų ir žaidimų ikimokykliniame amžiuje, pokalbių su tėvais, mokykloje su draugais ir mokytojais ir baigiant darbo vietos pasirinkimu įgijus profesiją ar specialybę mokymo įstaigoje. Sėkmingas profesijos pasirinkimas labai veikia žmogaus laimės jausmą, nes darbe praleidžiami geriausi gyvenimo metai ir šviesiausias paros laikas. Ir nuo to, kaip žmogus jaučiasi dirbdamas, priklauso didelė dalis laimės. Sėkmingas profesijos pasirinkimas ir jos įgijimas yra vienas iš svarbiausių žmogaus brandos požymių,“ – tai tik dalis lapkričio 30 dieną gimnazijoje apsilankiusio Gintaro Serapino, žurnalo ,,Reitingai“ vyriausiojo redaktoriaus, minčių.

     Jis I-IV klasių mokiniams kalbėjo apie profesinį orientavimą, stojimo į kitas mokyklas galimybes ir apie savęs pažinimo svarbą. Ir be abejo, nurodė keletą sėkmės kelių. Vienas iš jų – savanorystė. ,,Kai žmogus ieško savo vietos, tai savanorystė – vienas gražiausių būdų ją atrasti. Juk kiekvienas žmogus nori būti laimingas, ir savanorystė padeda aptikti mielą sritį. Žinoma, galima po mokyklos šokti į bet kurią profesiją, vėliau – į bet kurią darbo vietą, bet gal geriau iš pradžių pasavanoriauti ir pasitikrinti, ar toji profesija tau tinkama,“ – kalbėjo svečias.

 Vitalija Medzevičienė, ugdymo karjerai mokytoja
Ankstesni įrašai


     Baigėsi projekto ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje 2018“ pirmasis etapas. Jame dalyvavo Vidiškių gimnazijos antros ir ketvirtos klasės mokiniai.

     Septyni mūsų II ir III kl. gimnazijos mokiniai turėjo galimybę dalyvauti projekto „TEATRE auGINAME ŽMOGŲ“ veiklose, kurios vyko  Ignalinos kultūros ir sporto centre.

     Lapkričio 28 d. gimnazijoje svečiavosi Ignalinos r. valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistės, kurios skaitė paskaitėles 1-2 klasių mokiniams  apie sveiką mitybą, sveikatai palankius produktus, kaip pasirinkti sveikus užkandžius, kuriuose mažiau cukraus, druskos ir riebalų.

     Edukacinis kino projektas „Kino klubai“ Lietuvoje prasidėjo 2017 metais kaip tarptautinio projekto „Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas“ dalis. Jį Lietuvos kino centras įgyvendino kartu su Jungtinės Karalystės kino edukacijos organizacija „Film Literacy Europe“ bei Latvijos ir Gruzijos nacionalinėmis kino institucijomis. Prie projekto finansavimo prisidėjo Europos Komisijos MEDIA programa.

     Lapkričio 19-25 d. vyko Vaiko teisių apsaugos savaitė. Savaitės tikslas – priminti mokiniams teises ir pareigas, atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globos, gynimo ir saugojimo nuo neigiamos įtakos svarbą, domėtis mokslo ir meno pasiekimais. Mūsų gimnazijoje ši savaitė skelbiama 20 – tą kartą.