Pamokos laboratorijoje

Gruodžio 3, 4 dienomis pradinių klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Aristotelio elementai“. Mokiniai susipažino su chemijos mokslo burtais, filosofu Aristoteliu, jo pasaulio samprata. Mokiniai pabuvojo net keturiose laboratorijose, kuriose atsiskleidė žemės, ugnies, vandens ir oro savybės. Visi smagiai atliko eksperimentus su anglies dioksidu, ugnimi, pasigamino muilo burbulų ir net pastovėjo pačiame jo viduje. Atlikę užduotis pradinukai atrakino seifą, kuriame laukė siurprizas.

Supratome, kad mokslas – tarsi stebuklas, praturtinantis ir žiniomis, ir emocijomis.

Ilona Pakalkienė, pradinių klasių mokytoja metdininkė

Geri ir gražūs darbai daromi tyliai, be didelės reklamos, todėl ypatinga šviesa nušviečia pilką kasdienybę, sušildo ir įkvepia.

Šių metų lapkričio 30 dieną Ignalinos r. Dūkšto mokyklos IIID ir IVD klasės mokiniai buvo išvykę į Molėtus, dalyvavo edukacinėje programoje Molėtų r. Bebrusų kaime esančiame amatų centre “Meniškas kaimas“. Užsiėmimų metu mokiniai buvo supažindinti su įvairiais amatais, kuriuos išbandė praktiškai: liejo žvakes, lipdė puodynes iš molio.

„Profesijos pasirinkimas nėra paprastas apsisprendimas. Tai ilgai trunkantis ir daug žmogaus amžiaus tarpsnių ir jo gyvenimo sričių apimantis procesas. Pradedant nuo fantazijų ir žaidimų ikimokykliniame amžiuje, pokalbių su tėvais, mokykloje su draugais ir mokytojais ir baigiant darbo vietos pasirinkimu įgijus profesiją ar specialybę mokymo įstaigoje.

Baigėsi projekto ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje 2018“ pirmasis etapas. Jame dalyvavo Vidiškių gimnazijos antros ir ketvirtos klasės mokiniai.

Septyni mūsų II ir III kl. gimnazijos mokiniai turėjo galimybę dalyvauti projekto „TEATRE auGINAME ŽMOGŲ“ veiklose, kurios vyko  Ignalinos kultūros ir sporto centre.