Aktualijos

Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2019

     Visą kovo mėnesį gimnazijoje vyko įvairios veiklos, skirtos patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Ši iniciatyva pakeitė devynerius metus vykusią nacionalinę „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ".

     Kovo 18 d. mokiniai kartu su socialine pedagoge Jurgita Rėkašiene, matematikos mokytoju Dainiumi Vaitkevičiumi bei kūno kultūros mokytoju Irmantu Nalivaika žiūrėjo režisieriaus Iram Haq sukurtą filmą „Ką žmonės pasakys“. Pasibaigus filmo peržiūrai vyko filmo aptarimas.

2 klasės mokiniai kartu su mokytoja Ilona Pakalkiene ir socialine pedagoge Jurgita Rėkašiene kalbėjo apie patyčias klasėje ir kaip jų išvengti. Sprendė testą „Įveik patyčias“, kurį sukūrė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kompanija „Už saugią Lietuvą“. Ši interaktyvi priemonė skirta visai mokyklos bendruomenei – padėti atpažinti patyčias kasdieninėse situacijose ir mokytis į jas reaguoti tinkamai.

     Nėra „Vaistų nuo patyčių“, „Tepalo nuo patyčių“ ar „Burtų lazdelės“, kuria pamojamus išgydytume skaudamas vietas. Tik nuoširdus pokalbis, suaugusiųjų pagalba gali padėti sustabdyti patyčias ir pagydyti skaudamas vietas nuo patyčių !

Jurgita Rėkašienė, socialinė pedagogė metodininkė
Ankstesni įrašai


     Kreipiamės  į Jus ir labai prašome ir šiais, 2019 m., iki  gegužės 2 dienos pervesti  į Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos sąskaitą  2 % paramą, kuri  mums yra labai reikalinga.  Mokinių nuomone, lėšas  panaudotume  ypač svarbiems  gimnazijos bendruomenės poreikiams patenkinti  bei  būtiniausioms  priemonėms įsigyti.

     Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos 7, IG, IIG ir IIIG klasių mokiniai, artėjant Pasaulinei tuberkuliozės dienai – kovo 24-ąjai, prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro skelbiamos iniciatyvos „ABC apie TB“.

     Tik išaušus kovo 16 dienai, šeštadieniui, didesnė dalis I klasės mokinių nekantriai laukė savaitgalio popietės. O laukė ne todėl, kad kita diena – laisvadienis. Laukė, nes tądien buvo jų pirmoji netradicinė, pilna iššūkių nakvynė mokykloje.

     Vasario 26 d. gimnazijos mokytojai ir tėvai susirinko į seminarą „Pozityvaus mąstymo strategijos“, kurį vedė lektorė Lidija Laurinčiukienė. Ko tikėjomės, to ir sulaukėme – nuo pat pirmų minučių lektorė dalijosi patirtimi ir sėjo į mūsų galvas pozityvumo „sėklas“.

     Vasario paskutinę savaitę penktokai, šeštokai, septintokai, aštuntokai ir dešimtokai dalyvavo mokykliniame dailyraščio konkurse, kurį organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Zita Čičelienė, Onutė Lukoševičienė ir Neringa Mudėnienė.