Gimnazijoje įsisiūbavo MEPA projektas

Lietuva Europos Sąjungos nare yra jau 15 metų. Nuo to laiko daug kas pasikeitė mūsų valstybės gyvenime, ir kiekvienas pilietis vienaip ar kitaip jaučia ES poveikį jo asmeniniame gyvenime: laisvas keliavimas, mokslas, verslo galimybės, bendra valiuta ir t.t. Tačiau kyla daug klausimų, į kuriuos reikia ieškoti atsakymų. Todėl 7 klasės mokiniai klasės valandėlių metu dalyvauja užsiėmimuose apie eurą, susipažįsta su Europos Sąjungos institucijomis, Europos Sąjungos valstybių geografine padėtimi ir t.t. Užsiėmimų metu demonstruojama daug vaizdinės medžiagos ir kyla dar daugiau diskusijų... O visi bibliotekos lankytojai gali susipažinti su Europos Sąjungos institucijomis, jų vykdoma veikla. Taip pat galima rasti daug įdomios informacijos apie ES valstybes, panagrinėti ES žemėlapius, susipažinti su šių dienų aktualijomis...

Vitalija Medzevičienė, 7 klasės kuratorė

Balandžio 5 dieną gimnazijoje lankėsi ypatingi svečiai: Danutė Kavaliukaitė ir Josif Meišin iš Švenčionių profesinio rengimo centro. 7 ir II klasių mokiniai susipažino su mokymo programomis, mokymo baze ir mokyklos gyvenimo aktualijomis, karjeros galimybėmis ir pamokų metu naudojamomis inovatyviomis technologijomis.

Daugeliui mokinių kilo šis klausimas. Po išsamios Gyčio ir Robertos – Vilniaus universiteto studentų – paskaitos, susitikime dalyvavę gimnazistai sužinojo, kad tai yra daugiadisciplininė mokslo šaka, leidžianti pasitelkti inžinerijos principus ir kurti naujas biologines sistemas bei tų sistemų komponentus. Šiuo metu siekiama sukurti efektyvias alternatyvias biologines sistemas, skirtas mokslui, inžinerijai, medicinai, pramonei ar kitoms sritims plėtoti.

Pavasarėjančios kovo 22 dienos vakarą į neįprastai tylią gimnaziją rinkosi 7 klasės mokiniai. Ir taip prasidėjo paslaptinga naktis mokykloje.

Susitikimas su 3-6 klasių moksleiviais išties buvo džiugus. Rašytoja labai šiltai ir maloniai bendravo, mokiniai ją klausinėjo ir apie kūrybą, ir apie asmeninį gyvenimą, ne vienas ir knygelę buvo perskaitęs, ir apie jauną autorę buvo girdėjęs. O tiems, kas nepateko į susitikimą, ne pro šalį susirasti ir perskaityti bet kurį iš keturių kūrinių, nes pasakojimai labai pagaulūs ir tinka bet kokio amžiaus žmogui.

Visą kovo mėnesį gimnazijoje vyko įvairios veiklos, skirtos patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Ši iniciatyva pakeitė devynerius metus vykusią nacionalinę „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ".