Profesinis mokymas – tavo ateities karjera

Balandžio 5 dieną gimnazijoje lankėsi ypatingi svečiai: Danutė Kavaliukaitė ir Josif Meišin iš Švenčionių profesinio rengimo centro. 7 ir II klasių mokiniai susipažino su mokymo programomis, mokymo baze ir mokyklos gyvenimo aktualijomis, karjeros galimybėmis ir pamokų metu naudojamomis inovatyviomis technologijomis. Profesijos mokytojai kalbėjo, kokių savybių turi turėti būsimasis virėjas, statybininkas ar automobilių mechanikas. Mokiniams patiko pasakojimas apie automobilius, kaip atliekami automobilio techninio aptarnavimo ir remonto darbai, kaip dirbama su įvairia diagnostine įranga. Mokiniai suprato, jog kiekvienas darbas reikalauja kantrybės ir stropumo – tų savybių, kurias žmogus ugdosi kasdieninėje veikloje.

Vitalija Medzevičienė, ugdymo karjerai mokytoja

Daugeliui mokinių kilo šis klausimas. Po išsamios Gyčio ir Robertos – Vilniaus universiteto studentų – paskaitos, susitikime dalyvavę gimnazistai sužinojo, kad tai yra daugiadisciplininė mokslo šaka, leidžianti pasitelkti inžinerijos principus ir kurti naujas biologines sistemas bei tų sistemų komponentus. Šiuo metu siekiama sukurti efektyvias alternatyvias biologines sistemas, skirtas mokslui, inžinerijai, medicinai, pramonei ar kitoms sritims plėtoti.

Pavasarėjančios kovo 22 dienos vakarą į neįprastai tylią gimnaziją rinkosi 7 klasės mokiniai. Ir taip prasidėjo paslaptinga naktis mokykloje.

Susitikimas su 3-6 klasių moksleiviais išties buvo džiugus. Rašytoja labai šiltai ir maloniai bendravo, mokiniai ją klausinėjo ir apie kūrybą, ir apie asmeninį gyvenimą, ne vienas ir knygelę buvo perskaitęs, ir apie jauną autorę buvo girdėjęs. O tiems, kas nepateko į susitikimą, ne pro šalį susirasti ir perskaityti bet kurį iš keturių kūrinių, nes pasakojimai labai pagaulūs ir tinka bet kokio amžiaus žmogui.

Visą kovo mėnesį gimnazijoje vyko įvairios veiklos, skirtos patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Ši iniciatyva pakeitė devynerius metus vykusią nacionalinę „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ".

Kreipiamės  į Jus ir labai prašome ir šiais, 2019 m., iki  gegužės 2 dienos pervesti  į Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos sąskaitą  2 % paramą, kuri  mums yra labai reikalinga.  Mokinių nuomone, lėšas  panaudotume  ypač svarbiems  gimnazijos bendruomenės poreikiams patenkinti  bei  būtiniausioms  priemonėms įsigyti.