Abiturientų paskutinio skambučio šventė

Gegužės 16 dieną mes, šeštokai, išsiruošėmė į pažintinę eskursiją į Vilnių. Nors oras buvo nekoks, laiką vis tiek praleidome puikiai. Atvykę į sostinę  pirmiausia nuskubėjome į Užupio respubliką, norėjome ir tikėjomės čia ilgiau pasivaikščioti, tačiau vis stiprėjantis lietus privertė grįžti į autobusą.

Gegužės 19-ąją, tradiciškai pažymint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Ignalinos rajone vyko renginiai, skirti prisiminti partizaninio judėjimo dalyvius. Ši diena dar tarpukario Lietuvoje buvo tradiciškai minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną pagerbiami Lietuvos partizanai, kovęsi už Lietuvos nepriklausomybę.

7 klasės mokiniai gegužės 17 dieną lankėsi Lietuvos Respublikos Seime ir apžiūrėjo Seimo naujuosius ir senuosius rūmus, juose esančias posėdžių sales. Lankydamiesi istorinėje Kovo 11-osios salėje ir apžiūrėdami barikadų memorialą šalia Parlamento rūmų dar kartą prisiminė svarbiausius mūsų valstybės istorijos faktus, kovas dėl nepriklausomybės.

Gegužės 17 dieną gimnazijos Mielagėnų skyriuje vyko  evakuacijos pratybos, kurių tikslas – praktiškai atlikti mokinių ir personalo evakuaciją, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą, mokyti skyriaus bendruomenę, kaip elgtis kilus gaisrui.

Per visus mokslo metus 8 klasės mokiniai dailės pamokose analizavo laikotarpį nuo X iki XIX a., kuomet kūrėsi pagrindiniai architektūriniai stiliai. Džiugu, kad Lietuvoje galime gyvai susipažinti su įvairiais architektūriniais laikotarpiais ir iš arti apžiūrėti skirtingų stilių pastatus.