Aktualijos

Išvyka į Utenos kraštą

        Šylant orams ir artėjant vasarėlei  vis daugiau norisi galvoti apie pramogas, o ne apie mokslus. Pasinaudodami kultūros paso lėšomis, gegužės 15 dieną, gimnazijos 1,4 klasių ir Mielagėnų skyriaus pradinukai patraukė Utenos link, nusiteikę ne tik maloniai praleisti laiką, bet ir sužinoti kažką naują, išmokti įdomių dalykų. Kelionė prasidėjo  Giedriaus Mazūro keramikos studijoje Antalgės kaime. Čia vaikai susipažino su keramikos degimo būdu – raku, patys susikūrė puodelį, stebėjo degimo procesą, kai darbai kaitinami iki 900 laipsnių Celsijaus temperatūros, vėliau karšti dedami į pjuvenas ir ataušinami bei plaunami vandenyje. Apžiūrėjo keramiko darbus, dalyvavo loterijoje. Kol puodeliai buvo degimo krosnyje visi maitino ir glostė sodybos teritorijoje laisvai vaikštančius gyvūnus, susipažino su akustine instaliacija „Aidas“, stebėjo gamtos motyvus išdidintu masteliu, pramogavo žaidimų aikštelėje, pasistiprino gamtoje. Savo dailintus puodelius kaip suvenyrus gavo dovanų ir atsisveikino su sodybos šeimininku.

      Toliau pramogos tęsėsi Raganų muziejuje Pačkėnuose. Čia visus pasitiko miela raganaitė, su kuria vaikai kūrė smėlio pasaką.  Raganaitė pasakojo muziejaus atsiradimo istoriją, o vėliau pakvietė visus jį apžiūrėti, perspėjusi, kad muziejuje negalima bus fotografuoti ir filmuoti, kad nepažeistumėme raganiškos erdvės. Pasukus stebuklingą raktelį senos spintos durys atsivėrė ir patekome į raganų buveinę. Buvo labai įdomu ir šiek tiek baugu. Daugybė raganų stebėjo vaikus iš visų pusių. Tačiau ne visos raganos blogos. Jos leido vaikams atlikti ritualą ir susigalvoti po vieną slaptą norą, kuris būtinai išsipildys. Iš muziejaus patraukėme į raganų pramogų aikštelę, kur vaikai atliko įvairias rungtis, pramogavo. Galiausiai su ašaromis raganaitė išlydėjo mus mano.

     Smagi buvo dienelė. Visi naudingai praleidome laiką ir patyrėme puikių emocijų. Kitą savaitę mūsų kelionę pakartos  2 ir 3 klasės mokinukai.

Jūratė Šalkauskienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja.
Ankstesni įrašai


     2019 m. akcijos „Lietuva skaito!“ šūkis: Nudžiugink nors vieną knygą! Todėl  gegužės 7 dieną, spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, 7 klasės mokiniai vieni kitiems garsiai skaitė eilėraščius, ištraukas iš knygų ir pasakas. Kiekvienas buvo raginamas paimti į rankas lietuvišką knygą, nesvarbu, ar visiškai naują, ar skaitomą jau nežinia kelintą kartą ir ją paskaityti.

     Šių mokslo metų viduryje Vidiškių gimnazijoje įsteigtas Jaunojo pasieniečio būrelis, kurį lankyti pasirinko nemaža grupė gimnazistų. Ir jų pasirinkimas yra motyvuotas, nes esame šalia ryčiausios Europos Sąjungos sienos, todėl jos saugumas yra svarbu mums visiems čia gyvenantiems. Nors būrelis įsteigtas neseniai, bet jau vyksta įdomios veiklos.

     Ko reikia vaikams, kad mokytis būtų dar smagiau ir lengviau? Priemonių, kurios kasdien įkvėptų, būtų saugios ir kokybiškos.
 

     Gegužės 3 dieną 3 ir 4 klasės mokiniai susitiko su VGTU dėstytoja Ramune Albrektiene, kuri vaikams papasakojo apie geriamą vandenį, jo naudingas ir kenksmingas priemaišas.