Aktualijos

Ką veikia Vidiškių gimnazijos jaunieji pasieniečiai?

     Šių mokslo metų viduryje Vidiškių gimnazijoje įsteigtas Jaunojo pasieniečio būrelis, kurį lankyti pasirinko nemaža grupė gimnazistų. Ir jų pasirinkimas yra motyvuotas, nes esame šalia ryčiausios Europos Sąjungos sienos, todėl jos saugumas yra svarbu mums visiems čia gyvenantiems. Nors būrelis įsteigtas neseniai, bet jau vyksta įdomios veiklos.

     Kovo 14 dieną ryčiausiame Lietuvos pakraštyje, sienos su Baltarusijos Respublika ruože, vyko VII-asis Ignalinos pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnų organizuotas Jaunojo pasieniečio būrelių narių pėsčiųjų žygis, skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Ketvirtadienio rytą į tradicinį žygį Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnų parinktu maršrutu susirinko visų dvylikos rinktinės Jaunojo pasieniečio būrelių nariai, jų vadovai ir būrelius kuruojantys užkardų pareigūnai. Iš viso susibūrė per šimtą septyniasdešimt žygeivių.

     Visas gausus būrys žygio dalyvių, įsiamžinę bendroje nuotraukoje, su Tverečiaus pasienio užkardos vadu ir užkardos pareigūnais priešakyje, pradėjo 15 kilometrų žygį pėsčiomis palei valstybės sieną… Iš pradžių žygeiviai, laikęsi draugėje, po kelių kilometrų išsibarstė, ir virtinė išsitęsė iki kilometro ilgio. Žygio metu buvo puiki galimybė pasigrožėti po žiemos bundančia gamta, šalia vingiuojančia Dysnos upe bei atsiveriančiomis laukų platybėmis. Moksleiviai ypač noriai fotografavosi prie valstybės sienos ženklų ir su visą kelią juos lydėjusiais Tverečiaus pasienio užkardos kinologu ir jo keturkoju tarnybos draugu Slibinu Gera Nuotaika. Pusiaukelėje, prie Lukošiškės atraminio punkto, žygeivių jau laukė karšta arbata ir sausainiai. Trumpo sustojimo metu žygio dalyviai turėjo progą pasistiprinti ir pailsinti kojas. O pasisėmus jėgų, keliauti toliau… Įveikusius 15 kilometrų distanciją žygio dalyvius Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai vaišino rinktinės logistų išvirta koše ir arbata. Kadangi šis jau tradicija tapęs žygis skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, pasistiprinę ir atgavę jėgas, visi stojo prie laužo ir sugiedojo Tautišką giesmę. O prieš išvykdami į namus sustojo bendrai nuotraukai. Dauguma jaunųjų pasieniečių tokiame žygyje dalyvavo pirmą kartą ir tai jiems buvo savęs išbandymas, savo ištvermingumo patikrinimas. Vieni sakė, kad maršruto nuotolis neilgas ir jie galėtų nueiti dar tiek, kiti suabejojo ir neslėpė, kad šiek tiek pavargo. Tačiau nei vienas nesigailėjo, kad pasirinko šią dieną praleisti aktyviai, o ir oras, kaip reta, žygiui buvo palankus.

     Balandžio 24 dieną Vidiškių gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelio (JPB) nariai lankėsi Pasieniečių mokykloje – tai pirmoji šio būrelio narių išvyka į VSAT padalinius. Ekskursijos metu jaunieji pasieniečiai iš Aukštaitijos detaliau susipažino su pasieniečių rengimo „kalve“. Gimnazistai išžvalgė mokyklą – sporto ir treniruoklių sales, keletą mokymosi auditorijų, apžiūrėjo Pasieniečių muziejų, susipažino su pareigūnų naudojama ginkluote, išmėgino akies taiklumą lazerinėje šaudykloje bei lankėsi kursantų bendrabučiuose. Išvykos metu maloniai buvo nustebintas JP vadovas Andrejus Matvėjevas – jam įteiktas Pasieniečių mokyklos II laipsnio pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus“. Šis apdovanojamas – reikšmingas įvertinimas jau vienuoliktus metus būreliams vadovaujančiam pareigūnui, kuris šiuo metu kuruoja penkis Ignalinos krašto Jaunojo pasieniečio būrelius ir su pasieniečio profesija supažindina beveik 100 moksleivių. Taip pat būrelio nariai aplankė Medininkų pilį, kur įdėmiai klausėsi gido pasakojimų. Po apsilankymo Medininkų pilyje būreliečiai nuvyko apžiūrėti Medininkų žudynių memorialą, kur pagerbė žuvusių pasieniečių atminimą.

Andrejus Matvėjevas, Vidiškių gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelio vadovas
Ankstesni įrašai


     Ko reikia vaikams, kad mokytis būtų dar smagiau ir lengviau? Priemonių, kurios kasdien įkvėptų, būtų saugios ir kokybiškos.
 

     Gegužės 3 dieną 3 ir 4 klasės mokiniai susitiko su VGTU dėstytoja Ramune Albrektiene, kuri vaikams papasakojo apie geriamą vandenį, jo naudingas ir kenksmingas priemaišas.

     Mokyklos bibliotekoje vyksta mokinių darbų parodėlė „Velykos“. 5–I klasių mokiniai darė velykinius atvirukus, kūrė tekstus rusų ir vokiečių kalbomis.

     Trečius metus iš eilės Vilniaus Siemens Arenoje vyko jaunimo festivalis „Vibelift“. Gimnazijos mokiniai jame irgi dalyvavo ir „gaudė“ aukščiausią pozityvumo vaibą/nuotaiką/ atmosferą/pojūtį...