Kultūros paso veikla pradinukams

Gegužės 27 dieną 1-4 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje Kultūros paso veikloje „Grafika ant ratų“. Veiklos metu mokiniai galėjo susipažinti su grafikos pagrindais, išbandyti lino raižinio techniką. Vaikai drąsiai reiškė savo mintis: pirmiausia ant linoleumo gabalėlių nupiešė piešinį, jį dekoravo, išpjaustė raižymo kaltukais. Paruoštus paveikslėlius mokiniai dėjo į specialų presą ir spausdino.

Veiklos metu mokiniai patyrė kūrybos džiaugsmą. Visi negalėjo atsidžiaugti savo užburiančio žavesio darbeliais!

Ilona Pakalkienė, Kultūros paso koordinatorė

Gegužės 16 d. Ignalinos „Česlovo Kudabos“ progimnazijoje vyko rajoninė anglų kalbos viktorina „Smart kids“. Į viktoriną sugužėjo 4-5 klasių mokinių komandos iš Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos, Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro, Dūkšto mokyklos ir mūsų gimnazijos komandos.

Šyla orai, artėja vasara, vaikai pradeda maudytis vandens telkiniuose. Siekiant išvengti nelaimių vandenyje, kasmet vykdomas projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. 32 savaites antrokai ir ketvirtokai kūno kultūros pamokas praleido Ignalinos baseine, kur mokėsi ir gerino savo plaukimo įgūdžius.

2019 m. gegužės 24 d. 12 valandą gimnazijos aktų salėje vyks Paskutinio skambučio šventė. Šia proga abiturientus sveikina Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Gegužės 16 dieną mes, šeštokai, išsiruošėmė į pažintinę eskursiją į Vilnių. Nors oras buvo nekoks, laiką vis tiek praleidome puikiai. Atvykę į sostinę  pirmiausia nuskubėjome į Užupio respubliką, norėjome ir tikėjomės čia ilgiau pasivaikščioti, tačiau vis stiprėjantis lietus privertė grįžti į autobusą.

Gegužės 19-ąją, tradiciškai pažymint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Ignalinos rajone vyko renginiai, skirti prisiminti partizaninio judėjimo dalyvius. Ši diena dar tarpukario Lietuvoje buvo tradiciškai minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną pagerbiami Lietuvos partizanai, kovęsi už Lietuvos nepriklausomybę.