Lietuvos istorijos vingiuose...

Gegužės 19-ąją, tradiciškai pažymint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Ignalinos rajone vyko renginiai, skirti prisiminti partizaninio judėjimo dalyvius. Ši diena dar tarpukario Lietuvoje buvo tradiciškai minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną pagerbiami Lietuvos partizanai, kovęsi už Lietuvos nepriklausomybę. Todėl 7 klasės mokiniai dalyvavo renginyje, skirtame šiai garbiai dienai paminėti. Susirinkusius prie paminklo žuvusiems partizanams Ignalinoje pasveikino ir gražius padėkos žodžius žuvusiems partizanams pasakė Ignalinos rajono meras Justas Rasikas, Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių sąjungos Ignalinos skyriaus pirmininkas Vytautas Gimžauskas ir partizanų atminties išsaugojimu besirūpinantis Budrių bendruomenės vadovas Artūras Kacevičius. Vėliau dalyvavome partizanų pagerbimo ceremonijoje ir Šv. Mišiose Ceikinių Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje, Jukiškės kaime apsilankėme pas Juozapą Jakštą – Lietuvos tautodailininką, skulptorių, visuomenės veikėją. Jis, vienas pirmųjų, Lietuvoje pradėjo atstatinėti koplytstulpius, kryžius. Sukūrė daugiau kaip 200 medžio skulptūrų, antkapinių paminklų, bareljefų, altorių, dekoratyvinių drožinių. Jiems būdingi raiškūs vaizdai, krikščioniški ir tautiniai ženklai bei simboliai. Savo sodyboje turi pastatęs net koplyčią. Jau visai vakarop atvykome prie bunkerio, esančio miške prie Juodyno ežero. Ekskursiją baigėme Nalšios muziejuje, kuris yra Švenčionyse.

Eva Risakovaitė, 7 klasės mokinė

7 klasės mokiniai gegužės 17 dieną lankėsi Lietuvos Respublikos Seime ir apžiūrėjo Seimo naujuosius ir senuosius rūmus, juose esančias posėdžių sales. Lankydamiesi istorinėje Kovo 11-osios salėje ir apžiūrėdami barikadų memorialą šalia Parlamento rūmų dar kartą prisiminė svarbiausius mūsų valstybės istorijos faktus, kovas dėl nepriklausomybės.

Gegužės 17 dieną gimnazijos Mielagėnų skyriuje vyko  evakuacijos pratybos, kurių tikslas – praktiškai atlikti mokinių ir personalo evakuaciją, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą, mokyti skyriaus bendruomenę, kaip elgtis kilus gaisrui.

Per visus mokslo metus 8 klasės mokiniai dailės pamokose analizavo laikotarpį nuo X iki XIX a., kuomet kūrėsi pagrindiniai architektūriniai stiliai. Džiugu, kad Lietuvoje galime gyvai susipažinti su įvairiais architektūriniais laikotarpiais ir iš arti apžiūrėti skirtingų stilių pastatus.

Šylant orams ir artėjant vasarėlei  vis daugiau norisi galvoti apie pramogas, o ne apie mokslus. Pasinaudodami kultūros paso lėšomis, gegužės 15 dieną, gimnazijos 1,4 klasių ir Mielagėnų skyriaus pradinukai patraukė Utenos link, nusiteikę ne tik maloniai praleisti laiką, bet ir sužinoti kažką naują, išmokti įdomių dalykų.

2019 m. akcijos „Lietuva skaito!“ šūkis: Nudžiugink nors vieną knygą! Todėl  gegužės 7 dieną, spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, 7 klasės mokiniai vieni kitiems garsiai skaitė eilėraščius, ištraukas iš knygų ir pasakas. Kiekvienas buvo raginamas paimti į rankas lietuvišką knygą, nesvarbu, ar visiškai naują, ar skaitomą jau nežinia kelintą kartą ir ją paskaityti.