Aktualijos

Netradicinė 8 klasės mokinių dailės pamoka Vilniuje

     Per visus mokslo metus 8 klasės mokiniai dailės pamokose analizavo laikotarpį nuo X iki XIX a., kuomet kūrėsi pagrindiniai architektūriniai stiliai. Džiugu, kad Lietuvoje galime gyvai susipažinti su įvairiais architektūriniais laikotarpiais ir iš arti apžiūrėti skirtingų stilių pastatus.

     Tad gegužės 14 d. 8 klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje dailės pamokoje, kuri vyko Vilniuje. Pamokos tikslas buvo pasitikrinti, kaip įgytas žinias ir gebėjimus galima pritaikyti praktiškai. Mokiniai stebėjo ir užduočių lapuose žymėjo įvairių laikotarpių pastatus, nustatinėjo pastatų stilių, prisiminė, kaip vadinamos architektūrinės detalės. Išvykos metu buvo aplankytos Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Aušros vartai, Bazilijonų vienuolyno vartai, Vilniaus Arkikatedra, Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, Šv. Teresės bažnyčia, Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčios, Vilniaus nacionalinės filharmonijos pastatas. Pakeliui aplankytas ir Trijų kryžių kalnas, stebėta, kaip restauruojama sieninė tapyba Bernardinų bažnyčioje, žavėtasi garsaus tapytojo Pranciškaus Smuglevičiaus drobe „Šventieji apaštalai Jokūbas ir Pilypas“ bei jaukiomis senamiesčio gatvelėmis, kurias puošia originalūs menininkų kūriniai.

     Tokios pamokos ne tik leidžia geriau suvokti pamokų medžiagą, įtvirtinti žinias, bet ir plečia akiratį, įkvepia kūrybines mintis.

Audronė Krikščionaitienė, dailės mokytoja metodininkė
Ankstesni įrašai


     Šylant orams ir artėjant vasarėlei  vis daugiau norisi galvoti apie pramogas, o ne apie mokslus. Pasinaudodami kultūros paso lėšomis, gegužės 15 dieną, gimnazijos 1,4 klasių ir Mielagėnų skyriaus pradinukai patraukė Utenos link, nusiteikę ne tik maloniai praleisti laiką, bet ir sužinoti kažką naują, išmokti įdomių dalykų.

     2019 m. akcijos „Lietuva skaito!“ šūkis: Nudžiugink nors vieną knygą! Todėl  gegužės 7 dieną, spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, 7 klasės mokiniai vieni kitiems garsiai skaitė eilėraščius, ištraukas iš knygų ir pasakas. Kiekvienas buvo raginamas paimti į rankas lietuvišką knygą, nesvarbu, ar visiškai naują, ar skaitomą jau nežinia kelintą kartą ir ją paskaityti.

     Šių mokslo metų viduryje Vidiškių gimnazijoje įsteigtas Jaunojo pasieniečio būrelis, kurį lankyti pasirinko nemaža grupė gimnazistų. Ir jų pasirinkimas yra motyvuotas, nes esame šalia ryčiausios Europos Sąjungos sienos, todėl jos saugumas yra svarbu mums visiems čia gyvenantiems. Nors būrelis įsteigtas neseniai, bet jau vyksta įdomios veiklos.

     Ko reikia vaikams, kad mokytis būtų dar smagiau ir lengviau? Priemonių, kurios kasdien įkvėptų, būtų saugios ir kokybiškos.
 

     Gegužės 3 dieną 3 ir 4 klasės mokiniai susitiko su VGTU dėstytoja Ramune Albrektiene, kuri vaikams papasakojo apie geriamą vandenį, jo naudingas ir kenksmingas priemaišas.