Aktualijos

Prisijungėme prie akcijos „Lietuva skaito“

     2019 m. akcijos „Lietuva skaito!“ šūkis: Nudžiugink nors vieną knygą! Todėl  gegužės 7 dieną, spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, 7 klasės mokiniai vieni kitiems garsiai skaitė eilėraščius, ištraukas iš knygų ir pasakas. Kiekvienas buvo raginamas paimti į rankas lietuvišką knygą, nesvarbu, ar visiškai naują, ar skaitomą jau nežinia kelintą kartą ir ją paskaityti. Taip buvo prisiminta žymi lietuvių tautos pergalė prieš carinės Rusijos priespaudą, kai buvo uždrausta lietuviška spauda lotyniškais rašmenimis ir lietuvių tauta buvo priversta rašyti kirilica (lietuviški žodžiai rusišku raidynu). Nelegalių lietuviškų leidinių spausdinimu ir platinimu sugebėję pasipriešinti priespaudai, švęsti ir minėti šią pergalę lietuviai drįso tik praėjus dešimtmečiui. Siekiant atminti knygnešių, daraktorių, visuomenės šviesuolių pasiaukojimą kovojant dėl lietuviškos spaudos, 1914 m. pradėta šių minėjimų tradicija, visuomenės atmintyje įtvirtinusi gegužės 7-ąją, kaip laisvo lietuviško žodžio ir spaudos, kultūros ir tautiškumo puoselėjimo dieną.

Vitalija Medzevičienė, bibliotekininkė
Ankstesni įrašai


     Šių mokslo metų viduryje Vidiškių gimnazijoje įsteigtas Jaunojo pasieniečio būrelis, kurį lankyti pasirinko nemaža grupė gimnazistų. Ir jų pasirinkimas yra motyvuotas, nes esame šalia ryčiausios Europos Sąjungos sienos, todėl jos saugumas yra svarbu mums visiems čia gyvenantiems. Nors būrelis įsteigtas neseniai, bet jau vyksta įdomios veiklos.

     Ko reikia vaikams, kad mokytis būtų dar smagiau ir lengviau? Priemonių, kurios kasdien įkvėptų, būtų saugios ir kokybiškos.
 

     Gegužės 3 dieną 3 ir 4 klasės mokiniai susitiko su VGTU dėstytoja Ramune Albrektiene, kuri vaikams papasakojo apie geriamą vandenį, jo naudingas ir kenksmingas priemaišas.

     Mokyklos bibliotekoje vyksta mokinių darbų parodėlė „Velykos“. 5–I klasių mokiniai darė velykinius atvirukus, kūrė tekstus rusų ir vokiečių kalbomis.