Aktualijos

Septintokų pažintinė ekskursija

     7 klasės mokiniai gegužės 17 dieną lankėsi Lietuvos Respublikos Seime ir apžiūrėjo Seimo naujuosius ir senuosius rūmus, juose esančias posėdžių sales. Lankydamiesi istorinėje Kovo 11-osios salėje ir apžiūrėdami barikadų memorialą šalia Parlamento rūmų dar kartą prisiminė svarbiausius mūsų valstybės istorijos faktus, kovas dėl nepriklausomybės. Šioje salėje mokiniai turėjo galimybę vesti Seimo posėdį, sužinoti įstatymų projektų svarstymo tvarką. Mokiniai diskutavo apie švietimo politiką, juos domino parlamentarų darbas, priimami įstatymai. Antruose rūmuose yra naujoji Seimo posėdžių salė, kur dirba parlamentarai. Čia įkurdinta Seimo kanceliarija, pradedamos Seimo lankytojų ekskursijos. Šiuose rūmuose yra įrengtos darbo vietos žiniasklaidos atstovams: Spaudos konferencijų salė, žurnalistų kambarys, interviu stendai.

     Išėję iš Lietuvos Respublikos Seimo, septintokai užsuko į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, išklausė pasakojimą apie biblioteką, skaitytojo teises bei pareigas, domėjosi vaikų knygomis, apžiūrėjo bibliotekos erdves. Naudinga ir malonu pabūti „knygų namuose“! Toliau ekskursija tęsėsi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Mokiniai sužinojo apie kovų su kryžiuočiais įnirtingų mūšių laikus. Susipažino su viduramžių Lietuvos karybos raida, sužinojo apie Lietuvoje naudotus kalavijus, kovos peilius, kirvius, ietis, arbaletus ir lankus. Programos pabaigoje tapo „tikrais kariais“ – užsivilko šarvinius marškinius, užsidėjo šalmą ir paėmė į rankas ginklą. Po nedidelio šurmulio Lietuvos nacionaliniame muziejuje, aplankė šiek tiek ramesnę sostinės erdvę – Modernaus meno muziejų MO, kur mokiniai galėjo susipažinti su moderniu menu Lietuvoje.

Vitalija Medzevičienė, 7 klasės kuratorė
Ankstesni įrašai


     Gegužės 17 dieną gimnazijos Mielagėnų skyriuje vyko  evakuacijos pratybos, kurių tikslas – praktiškai atlikti mokinių ir personalo evakuaciją, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą, mokyti skyriaus bendruomenę, kaip elgtis kilus gaisrui.

     Per visus mokslo metus 8 klasės mokiniai dailės pamokose analizavo laikotarpį nuo X iki XIX a., kuomet kūrėsi pagrindiniai architektūriniai stiliai. Džiugu, kad Lietuvoje galime gyvai susipažinti su įvairiais architektūriniais laikotarpiais ir iš arti apžiūrėti skirtingų stilių pastatus.

     Šylant orams ir artėjant vasarėlei  vis daugiau norisi galvoti apie pramogas, o ne apie mokslus. Pasinaudodami kultūros paso lėšomis, gegužės 15 dieną, gimnazijos 1,4 klasių ir Mielagėnų skyriaus pradinukai patraukė Utenos link, nusiteikę ne tik maloniai praleisti laiką, bet ir sužinoti kažką naują, išmokti įdomių dalykų.

     2019 m. akcijos „Lietuva skaito!“ šūkis: Nudžiugink nors vieną knygą! Todėl  gegužės 7 dieną, spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, 7 klasės mokiniai vieni kitiems garsiai skaitė eilėraščius, ištraukas iš knygų ir pasakas. Kiekvienas buvo raginamas paimti į rankas lietuvišką knygą, nesvarbu, ar visiškai naują, ar skaitomą jau nežinia kelintą kartą ir ją paskaityti.

     Šių mokslo metų viduryje Vidiškių gimnazijoje įsteigtas Jaunojo pasieniečio būrelis, kurį lankyti pasirinko nemaža grupė gimnazistų. Ir jų pasirinkimas yra motyvuotas, nes esame šalia ryčiausios Europos Sąjungos sienos, todėl jos saugumas yra svarbu mums visiems čia gyvenantiems. Nors būrelis įsteigtas neseniai, bet jau vyksta įdomios veiklos.