Aktualijos

Šeštokų eskursija po Vilnių!

     Gegužės 16 dieną mes, šeštokai, išsiruošėmė į pažintinę eskursiją į Vilnių. Nors oras buvo nekoks, laiką vis tiek praleidome puikiai. Atvykę į sostinę  pirmiausia nuskubėjome į Užupio respubliką, norėjome ir tikėjomės čia ilgiau pasivaikščioti, tačiau vis stiprėjantis lietus privertė grįžti į autobusą. Lankydamiesi Užupyje  spėjome pamatyti buvusią Mirties gatvę (šiuo metu tai turgaus aikštė), siauras ir gražias gatveles, perskaitėme Užupio respublikos konstituciją, pasigrožėjome Užupio simboliu - didžiuliu angelu. Seniau Užupis buvo niūrus ir apleistas Vilniaus rajonas, o dabar  meninkų pamėgtas, kuriame daugybė nuostabių dalykų, gaila,visko  nespėjome  pažiūrėti ir teks čia dar sugrįžti.  Tie, kas  nepabūgo lietaus, aplankė ir Trijų Kryžių kalną, nuo kurio atsiveria labai graži Vilniaus panorama.

     Antras objektas buvo VU planetariumas. Stebėjome žvaigždes, meteoritų lietų, klausėmės labai įdomaus pasakojimo apie dangaus kūnus, žvaigždynus. Smagiausia buvo paskaitos pabaigoje, kai visi pajutome, kaip salė sukasi, o aplink mus žybsi krentančios žvaigždės ir meteoritai.

     Nė ką mažesnį įspūdį mums paliko ir Valdovų rūmai. Gidė labai įtaigiai papasakojo apie praeitį, karalių laikus, kaip į Lietuvą atkeliavos šakutės ir kaip karalienės Bonos dukra Katerina Jogailaitė, 1562 m. tekėdama už Švedijos karaliaus Jono Vazos, kraičio išsivežė visą sidabrinių šakučių komplektą, o tai buvo didžiulis turtas. Taip pat išsiaiškinome visas paslaptis apie Gedimino pilį. Kai kas mus gerokai nustebino...Vaikštinėdami po Valdovų rūmus ir klausydamiesi pasakojimų čia užsibuvome ilgiau nei planavome. Vieni kitiems sakėme, jog norėtųsi bent pora dienų pabuvoti tuose laikuose, pajausti  tikrąjį rūmų gyvenimą…

     Pramogavome  tradiciškai: nuskubėjome į Akropolį.

     Smagiai praleidę laiką, kupini įspūdžių, nors  kiek pavargę, į namus  grįžome su daina.

Teresė Austėja Kazinec, 6 klasės mokinė
Ankstesni įrašai


     Gegužės 19-ąją, tradiciškai pažymint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Ignalinos rajone vyko renginiai, skirti prisiminti partizaninio judėjimo dalyvius. Ši diena dar tarpukario Lietuvoje buvo tradiciškai minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną pagerbiami Lietuvos partizanai, kovęsi už Lietuvos nepriklausomybę.

     7 klasės mokiniai gegužės 17 dieną lankėsi Lietuvos Respublikos Seime ir apžiūrėjo Seimo naujuosius ir senuosius rūmus, juose esančias posėdžių sales. Lankydamiesi istorinėje Kovo 11-osios salėje ir apžiūrėdami barikadų memorialą šalia Parlamento rūmų dar kartą prisiminė svarbiausius mūsų valstybės istorijos faktus, kovas dėl nepriklausomybės.

     Gegužės 17 dieną gimnazijos Mielagėnų skyriuje vyko  evakuacijos pratybos, kurių tikslas – praktiškai atlikti mokinių ir personalo evakuaciją, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą, mokyti skyriaus bendruomenę, kaip elgtis kilus gaisrui.

     Per visus mokslo metus 8 klasės mokiniai dailės pamokose analizavo laikotarpį nuo X iki XIX a., kuomet kūrėsi pagrindiniai architektūriniai stiliai. Džiugu, kad Lietuvoje galime gyvai susipažinti su įvairiais architektūriniais laikotarpiais ir iš arti apžiūrėti skirtingų stilių pastatus.

     Šylant orams ir artėjant vasarėlei  vis daugiau norisi galvoti apie pramogas, o ne apie mokslus. Pasinaudodami kultūros paso lėšomis, gegužės 15 dieną, gimnazijos 1,4 klasių ir Mielagėnų skyriaus pradinukai patraukė Utenos link, nusiteikę ne tik maloniai praleisti laiką, bet ir sužinoti kažką naują, išmokti įdomių dalykų.