Aktualijos

Fizika iš arti

     Šias mokslo metais pradėjome mokytis fizikos. Susipažinome su šviesos pasauliu, fizikiniais dydžiais, elektra. Tad norėdami įtvirtinti įgytas žinias ir pasisemti žinių kitiems mokslo metams mes, 7 klasės mokiniai ir fizikos mokytoja, birželio 7 dieną vykome į ugdomąją ekskursiją.

     Ekskursijos metu aplankėme Energetikos ir technikos muziejų. Čia mums gidas įdomiai papasakojo pirmosios Vilniaus elektrinės istoriją, paaiškino, kaip buvo gaminama elektra. Buvome net į katilo vidų užėję.

     Interaktyvių žaidimų kambaryje pasisvėrėme kitų planetų svarstyklėmis, susipažinome su inercija, su skridinių rūšimis, pagrojome Teslos ritėmis, rankomis maišėme spalvas ir darėme daug daug kitų įdomių dalykų, kurių stebuklus atskleidžia fizika.

     Po ekskursijos muziejuje dar nuvažiavome į televizijos bokštą. Liftu labai greit pakilome į viršų ir iš paukščio skrydžio stebėjome visą Vilnių. Lifte mokytoja mums dar paaiškino, kaip ir kodėl kinta žmogaus svoris kylant ir leidžiantis.

     Namo grįžome linksmi, patenkinti ir pilni įspūdžių.

Ieva Jasiukianecaitė, 7 klasės mokinė
Ankstesni įrašai


     Kaip greitai bėga metai... Atrodo, dar visai neseniai nedrąsūs pirmokėliai peržengė mokyklos slenkstį, o jau gerokai paaugę ketvirtokai atsisveikino su vaikyste. Birželio 6 dieną vaikai, jų tėveliai, mokyklos direktorė, būsimoji auklėtoja susirinko į išpuoštą klasę paskutinei pamokai.

     Ankstyvą birželio 5 d. rytą 1-4 klasių mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją po Zarasų rajoną. Pirmas sustojimas – prie Zaraso ežero esantis apžvalgos ratas, nuo kurio atsiveria įspūdingas vaizdas į Zaraso ežerą bei Zarasų miesto apylinkes.

     Po gausios visų mokslo metų gamtosauginės veiklos nutarėme, pasitelkę Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko biologinės įvairovės skyriaus vedėją Tautgirdą Masiulį, pasižvalgyti po apylinkes. Pirmiausia pabuvojome Reškutėnuose įkurtoje Gamtos klasėje.

    Paskutinę saulėtą pavasario dieną į gimnazijos bendruomenės susibūrimą Kaltanėnų dvaro parke skubėjo mokytojai, tėvai, gimnazijos darbuotojai. Netrukus turėjo prasidėti lobio paieška ir bendruomenės susibėgimas, kurį organizavo gimnazijos taryba. Parkas virto jaukiu lobio ieškojimo skersgatviu...

     II klasės mokiniai dalyvavo visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes". Šią dieną įdomiai ir naudingai praleido klasės draugo Mykolo Rimšelio tėvų ūkyje. Mokiniai džiaugėsi, kad diena pavyko, tikrai buvo naudinga ir labai įdomu ,,pasimatuoti“  ūkininko profesiją.