Aktualijos

Gamtosaugininkų kelionė

     Po gausios visų mokslo metų gamtosauginės veiklos nutarėme, pasitelkę Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko biologinės įvairovės skyriaus vedėją Tautgirdą Masiulį, pasižvalgyti po apylinkes. Pirmiausia pabuvojome Reškutėnuose įkurtoje Gamtos klasėje. Čia susipažinome su pievos, pelkių, ežero ir miško buveinių tipais ir tik joms būdingomis įprastomis ir retomis rūšimis. Pagilinome savo biologines žinias apie gyvūnus, pasigrožėjome paukščių ir žinduolių iškamšomis, drugelių kolekcija.

     Toliau mūsų kelionė tęsėsi siauru keliuku Žemaitiškių pievų ir balų link. Šios balos – paukščių buveinė. Pievose stovinčiame paukščių stebėjimo bokštelyje matėme pilkuosius ir baltuosius garnius, gulbes giesmininkes, įvairias ančių rūšis.

     Gamtininkas Tautgirdas apgailestavo, kad, šiose pievose nebeganant gyvulių, pieva apaugo aukštomis žolėmis ir krūmokšniais, todėl daug retų paukščių rūšių paliko buveinę. Dabar pievose ganosi keletas Galovėjų veislės galvijų, kurie, tikimasi, sumažins žolių bei krūmų skaičių, ir paukščiai vėl galės grįžti į buvusius namus.

     Savo kelionę baigėme įkopę į Lygumų apžvalgos bokštą ir sužavėti gamtos grožio patraukėme į namus.

     Už naudingą išvyką dėkojame gamtininkui Tautgirdui, gamtosauginio komiteto narėms:  gimnazijos direktorei Jūratei, istorijos mokytojai Vitalijai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Ingai, vairuotojui Vasilijui, kuris mus saugiai vežė dulkėtais keliais...

Ona Motiejonienė, biologijos mokytoja ekspertė, gamtosauginio komiteto koordinatorė
Ankstesni įrašai


    Paskutinę saulėtą pavasario dieną į gimnazijos bendruomenės susibūrimą Kaltanėnų dvaro parke skubėjo mokytojai, tėvai, gimnazijos darbuotojai. Netrukus turėjo prasidėti lobio paieška ir bendruomenės susibėgimas, kurį organizavo gimnazijos taryba. Parkas virto jaukiu lobio ieškojimo skersgatviu...

     II klasės mokiniai dalyvavo visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes". Šią dieną įdomiai ir naudingai praleido klasės draugo Mykolo Rimšelio tėvų ūkyje. Mokiniai džiaugėsi, kad diena pavyko, tikrai buvo naudinga ir labai įdomu ,,pasimatuoti“  ūkininko profesiją.

     Gegužės 29 dieną 8 klasės mokiniai vyko į Ignalinos gimnaziją ir dalyvavo prevencinėje paskaitoje „Alkoholio ir tabako poveikis žmogaus organizmui“, kurią organizavo Ignalinos visuomenės sveikatos biuras. Pranešimą skaitė psichologė-metodininkė, tarptautinės blaivybės akademijos profesorė Tatjana Ščiurina.

     Gegužės 27 dieną Vidiškių gimnazijoje lankėsi vyriausieji specialistai: Vitalijus Nikitinas, Jolita Nikitinienė, Rimas Stundžėnas ir Jevgenij Pozniakov, iš VSAT prie LR VRM Pasieniečių mokyklos profesinių dalykų skyriaus. 7 ir I lasės mokiniai sužinojo, kad Pasieniečių mokykla yra profesinė mokymo įstaiga, rengianti kvalifikuotus pasieniečius VSAT padaliniams, besirūpinanti pareigūnų mokymu, jų kvalifikacijos tobulinimu. Pasieniečių mokykla yra įsikūrusi Medininkuose, Vilniaus rajone.

     Gegužės 27 dieną 1-4 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje Kultūros paso veikloje „Grafika ant ratų“. Veiklos metu mokiniai galėjo susipažinti su grafikos pagrindais, išbandyti lino raižinio techniką.