Aktualijos

Gimnazijos bendruomenės edukacinė išvyka

     Paskutinę saulėtą pavasario dieną į gimnazijos bendruomenės susibūrimą Kaltanėnų dvaro parke skubėjo mokytojai, tėvai, gimnazijos darbuotojai. Netrukus turėjo prasidėti lobio paieška ir bendruomenės susibėgimas, kurį organizavo gimnazijos taryba. Parkas virto jaukiu lobio ieškojimo skersgatviu...

     Pabūti drauge, prasmingai ir įdomiai praleisti vakarą bei išbandyti savo jėgas ieškant lobio susirinko 27 bendruomenės nariai. Jie buvo suskirstyti į dvi komandas – ant rankų prisegtos apyrankės buvo bilietas į tolimesnį vakarėlį. Socialinės pedagogės Jurgitos Rėkašienės ir specialiojo pedagogo Audriaus Krikščionaičio parengtos užduotys lobio paieškai nebuvo lengvos, todėl reikėjo geros orientacijos, loginio mąstymo ir gebėjimo dirbti komandoje. Vyko draugiška kova. Po kiekvienos rastos nuorodos keitėsi lyderiai, o gera nuotaika ir bendruomeniškumo jausmas augo geometrine progresija. Ir pagaliau suradus „mažąjį brolį“, ant jo užlipęs gimnazijos ūkvedys Rolandas Gulbinskas rado lobį, ant kurio buvo užrašyta „Kaltanėnų laumės ašaros“.

     Suradus lobį kelionė tęsėsi toliau. Visi pajudėjome matematikos mokytojo Dainiaus Vaitkevičiaus sodybos Šakališkės kaime link. O sodyboje mus pasitiko nuostabi gamta, upė, nuoširdūs kaimo žmonės, gandrai, kurie tiek pripratę prie žmogaus, kad stypčiojo šalia mūsų, kleketavo ir leido savimi gėrėtis.

     Vakarėlis tęsėsi prie laužo. Ant laužo kunkuliavo skani žuvienė, kurią virė Livijos ir Liepos tėveliai Kristina ir Egidijus Gruzdžiai, ne tik virė, bet ir išpasakojo visas jos virimo paslaptis. O valgant žuvienę reikėjo labai stengtis kartu ir liežuvio nepraryti. Ant suneštinio stalo garavo ką tik iškepti kibinai, Emilio mamos Jūratės Druteikienės kepta duona, mokytojų Zitos Čičelienė ir Elenos Abeciūnienės pyragai, o kur dar sula su apelsinais ir kiti gardumynai. Tikrai pavyko patiekalų ir degustacija, ir edukacija!

     Nuoširdžiai dėkojame gimnazijos tarybos nariams už renginio organizavimą, gimnazijos direktorei Jūratei Sveikauskienei už suteiktą transportą, mokytojui Dainiui Vaitkevičiui už sodybą, tėveliams: Kristinai ir Egidijui Gruzdžiams, Dovilei ir Valdui Rakšteliams, Ritai Steponėnienei, Stasei Dinevičienei, Jūratei Drūteikienei už šventės organizavimą, didžėjams Rolandui Gulbinskui ir Jurgitai Raketienei už smagią muziką, mokytojams ir darbuotojams už puikiai kartu praleistą laiką. Iki susimatymo kitą kartą!

Jurgita Rėkašienė, socialinė pedagogė metodininkė, gimnazijos tarybos pirmininkė
Ankstesni įrašai


     II klasės mokiniai dalyvavo visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes". Šią dieną įdomiai ir naudingai praleido klasės draugo Mykolo Rimšelio tėvų ūkyje. Mokiniai džiaugėsi, kad diena pavyko, tikrai buvo naudinga ir labai įdomu ,,pasimatuoti“  ūkininko profesiją.

     Gegužės 29 dieną 8 klasės mokiniai vyko į Ignalinos gimnaziją ir dalyvavo prevencinėje paskaitoje „Alkoholio ir tabako poveikis žmogaus organizmui“, kurią organizavo Ignalinos visuomenės sveikatos biuras. Pranešimą skaitė psichologė-metodininkė, tarptautinės blaivybės akademijos profesorė Tatjana Ščiurina.

     Gegužės 27 dieną Vidiškių gimnazijoje lankėsi vyriausieji specialistai: Vitalijus Nikitinas, Jolita Nikitinienė, Rimas Stundžėnas ir Jevgenij Pozniakov, iš VSAT prie LR VRM Pasieniečių mokyklos profesinių dalykų skyriaus. 7 ir I lasės mokiniai sužinojo, kad Pasieniečių mokykla yra profesinė mokymo įstaiga, rengianti kvalifikuotus pasieniečius VSAT padaliniams, besirūpinanti pareigūnų mokymu, jų kvalifikacijos tobulinimu. Pasieniečių mokykla yra įsikūrusi Medininkuose, Vilniaus rajone.

     Gegužės 27 dieną 1-4 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje Kultūros paso veikloje „Grafika ant ratų“. Veiklos metu mokiniai galėjo susipažinti su grafikos pagrindais, išbandyti lino raižinio techniką.

     Gegužės 16 d. Ignalinos „Česlovo Kudabos“ progimnazijoje vyko rajoninė anglų kalbos viktorina „Smart kids“. Į viktoriną sugužėjo 4-5 klasių mokinių komandos iš Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos, Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro, Dūkšto mokyklos ir mūsų gimnazijos komandos.